.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Wernisaż fotografii Karoliny Szostak Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 11 lipca 2018 14:13

  wystawa karoliny szostak z chrobrzaW klimatycznej scenerii biblioteki XIX wiecznego Pałacu Wielopolskich w Chrobrzu, można oglądać wyjątkową wystawę fotografii, młodej mieszkanki naszej miejscowości – Karoliny Szostak.

  Wernisaż zgromadził nie tylko mieszkańców Chrobrza, ale również Pińczowa i okolicznych miejscowości. Nie zabrakło również strażaków z miejscowej jednostki, bo trzeba nadmienić, że Karolina od najmłodszych lat brała udział w zawodach sportowo – pożarniczych, a także mistrzostwach grup szybkiego reagowania na wodzie. W pałacowych progach pojawili się także najbliżsi młodej artystki, m.in. mama Monika i babcia Janina, a także przedstawiciele lokalnych władz; wójt gminy Złota Tadeusz Sułek wraz z małżonką Anną, radni gminy Złota - Tadeusz Bochniak, Adam Wypych i Władysław Podraza. Obecny był również pomysłodawca tego wydarzenia, proboszcz chroberskiej parafii, ksiądz Waldemar Krochmal.

  Więcej…
   
  Upajam się fotografią Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  sobota, 23 czerwca 2018 11:09

  Karolina Szostak

  Zapraszamy do lektury wywiadu z Karoliną Szostak, autorką fantastycznych fotografii, które zobaczymy już 24 czerwca w Pałacu Wielopolskich w Chrobrzu.

  W najbliższą niedzielę w Pałacu Wielopolskich w Chrobrzu odbędzie się Twoja wystawa pod tytułem „Zaraz będzie ciemno”. Czy mogłabyś nam przybliżyć zamysł tej wystawy, oczywiście nie zdradzając wszystkich szczegółów.

  Sam pomysł na zrobienie  wystawy zapoczątkowany został już rok temu. Niestety było wtedy zbyt późno na jej zorganizowanie, chociażby ze względu na lepsze dopracowanie i więcej czasu na jej przygotowanie. Głównym zamysłem wystawy ,,Zaraz będzie ciemno’’ jest przede wszystkim uwrażliwienie ludzi na otoczenie. Na to, że warto czasem wyjść z domu i nie ma potrzeby organizować sobie jakoś szczególnie czasu, a po prostu docenić to, co znajduje się wokół nas. Dla mnie są to zachody słońca na których obserwacji potrafię spędzać godziny, dla kogoś innego może być to zwykły spacer. Chciałabym, aby moje zdjęcia były zachętą do oderwania się od szarej codzienności, a co za tym idzie by uwrażliwiać na otaczające nas piękno natury.

  Więcej…
   
  Oktawa Bożego Ciała 2018 Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 08 czerwca 2018 13:40

   
  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. 31 maja 2018 r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 01 czerwca 2018 08:36
  Bóg karmi swój lud wyborną pszenicą i syci miodem z opoki.

  Dzisiejsza uroczystość kieruje nasze spojrzenia do Wieczernika. Pan Jezus daje Apostołom do spożywania swoje Ciało i Krew. Do dziś pamiątka ofiary krzyżowej uobecniana jest na wszystkich ołtarzach świata. Biorąc w niej udział, przyjmując Jezusa do serca, pozwalamy, by trwał w nas, czyli żył naszym życiem. Dzięki temu już teraz możemy zasmakować w życiu wiecznym. Na pełnię musimy poczekać, ale korzystajmy z darów, jakie Bóg ofiaruje nam dzisiaj.

  W naszej parafii Uroczysta Msza Święta i Procesja odbyła się w miejscowości Wola Chroberska. Uroczystości poprowadził nasz Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal.

  Ksiądz Proboszcz dziękuje serdecznie wszystkim uczestnikom uroczystości oraz mieszkańcom Woli Chroberskiej za przygotowanie miejscowości do przyjęcia tak ważnej uroczystości w której licznie udział wzięli parafianie i goście. Bóg zapłać. W przyszłym roku Boże Ciało odbędzie się w Chrobrzu.

   
  Procesja łączy miliony katolików na Boże Ciało Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 30 maja 2018 13:27

  Stwórzmy w mediach społecznościowych obraz tego, jak przeżywamy w Polsce Boże Ciało. Dzielmy się zdjęciami i nagraniami wideo, oznaczając je hasztagiem #Procesja – zachęca rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik. W minionym roku akcja połączyła miliony osób. „Mam nadzieję, że podobnie będzie tym razem” – mówi ks. Rytel-Andrianik.

  Więcej o akcji na stronie Episkopatu Polski: http://episkopat.pl/rzecznik-episkopatu-hasztag-procesja-laczy-miliony-katolikow-na-boze-cialo/

   
  Miejsca parkingowe podczas uroczystości Bożego Ciała Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 30 maja 2018 13:26

  W najbliższy czwartek, uroczystości związane ze świętem Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwanego Bożym Ciałem, odbędą się w naszej parafii w Woli Chroberskiej. W związku z tym organizatorzy ze strony sołectwa, informują o miejscach parkingowych przygotowanych na tą okoliczności.

  Parking na 50 miejsc zlokalizowany będzie przy zjeździe z drogi powiatowej od strony Chrobrza, przed Wolą Chroberską - wjazd po prawej stronie, przy wyjeździe z lasu. Miejsce będzie wyraźnie oznakowane.

  Samochody będzie można również zostawiać wzdłuż drogi powiatowej w kierunku Korc.

   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 3 z 87
  stat4u