.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Oktawa Bożego Ciała 2018 Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 08 czerwca 2018 13:40

   
  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. 31 maja 2018 r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 01 czerwca 2018 08:36
  Bóg karmi swój lud wyborną pszenicą i syci miodem z opoki.

  Dzisiejsza uroczystość kieruje nasze spojrzenia do Wieczernika. Pan Jezus daje Apostołom do spożywania swoje Ciało i Krew. Do dziś pamiątka ofiary krzyżowej uobecniana jest na wszystkich ołtarzach świata. Biorąc w niej udział, przyjmując Jezusa do serca, pozwalamy, by trwał w nas, czyli żył naszym życiem. Dzięki temu już teraz możemy zasmakować w życiu wiecznym. Na pełnię musimy poczekać, ale korzystajmy z darów, jakie Bóg ofiaruje nam dzisiaj.

  W naszej parafii Uroczysta Msza Święta i Procesja odbyła się w miejscowości Wola Chroberska. Uroczystości poprowadził nasz Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal.

  Ksiądz Proboszcz dziękuje serdecznie wszystkim uczestnikom uroczystości oraz mieszkańcom Woli Chroberskiej za przygotowanie miejscowości do przyjęcia tak ważnej uroczystości w której licznie udział wzięli parafianie i goście. Bóg zapłać. W przyszłym roku Boże Ciało odbędzie się w Chrobrzu.

   
  Procesja łączy miliony katolików na Boże Ciało Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 30 maja 2018 13:27

  Stwórzmy w mediach społecznościowych obraz tego, jak przeżywamy w Polsce Boże Ciało. Dzielmy się zdjęciami i nagraniami wideo, oznaczając je hasztagiem #Procesja – zachęca rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik. W minionym roku akcja połączyła miliony osób. „Mam nadzieję, że podobnie będzie tym razem” – mówi ks. Rytel-Andrianik.

  Więcej o akcji na stronie Episkopatu Polski: http://episkopat.pl/rzecznik-episkopatu-hasztag-procesja-laczy-miliony-katolikow-na-boze-cialo/

   
  Miejsca parkingowe podczas uroczystości Bożego Ciała Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 30 maja 2018 13:26

  W najbliższy czwartek, uroczystości związane ze świętem Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwanego Bożym Ciałem, odbędą się w naszej parafii w Woli Chroberskiej. W związku z tym organizatorzy ze strony sołectwa, informują o miejscach parkingowych przygotowanych na tą okoliczności.

  Parking na 50 miejsc zlokalizowany będzie przy zjeździe z drogi powiatowej od strony Chrobrza, przed Wolą Chroberską - wjazd po prawej stronie, przy wyjeździe z lasu. Miejsce będzie wyraźnie oznakowane.

  Samochody będzie można również zostawiać wzdłuż drogi powiatowej w kierunku Korc.

   
  Biały tydzień / Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. 14.05.2018 r. - 19.05.2018 r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 22 maja 2018 08:43
  W poniedziałek 14 maja dzieci I-wszo Komunijne rozpoczęły swój Biały Tydzień w czasie którego w kolejnych dniach modliły się w swoich intencjach za siebie, rodziców i rodziny. Tego dnia otrzymały pamiątkowy obrazek  pierwszego uczestnictwa w Ofierze Mszy Świętej.

  Na zakończenie Białego Tygodnia odbyła się pielgrzymka dziękczynno - błagalna do Sanktuarium Matki Boskiej Kalwaryjskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Pielgrzymi w Kalwarii Zebrzydowskiej uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej, zwiedzili klasztor, obejrzeli prezentację multimedialną i makietę wzgórza Kalwaryjskiego.

  Następnie modlili się w Bazylice N.M.P. w Wadowicach i zwiedzili: Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Wszyscy uduchowieni, pełni zadowolenia, wrażeń i emocji wrócili do swoich domów. Pielgrzymkę poprowadził nasz Ksiądz Proboszcz  Waldemar Krochmal. Bóg zapłać.
   
  20 maja 2018 r. Zesłanie Ducha Świętego. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 22 maja 2018 08:42
  Duch Pański napełnił okrąg ziemi, Ten, który ogarnia wszystko, zna każdą mowę. Alleluja.

  Dzisiejsza uroczystość jest dopełnieniem misterium paschalnego. Jako przybrane dzieci Boże otrzymujemy Ducha Świętego, który daje poznać Ojca, rozlewa w sercach miłość Bożą, jednoczy w wierze i dokonuje cudów, podobnie jak miało to miejsce w początkach Kościoła. Dzieje się to na miarę naszych pragnień. Im bardziej pragniemy, tym więcej otrzymujemy. A zatem pragniemy i wierzymy, a stanie się.

  Dnia dzisiejszego w naszym kościele podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 przeżywaliśmy rocznicę I Komunii Świętej dzieci z klasy IV naszej parafii. Uroczystą Mszę Święta odprawił i udzielił błogosławieństwa nasz Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal. Bóg zapłać.

  Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna, Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 6 z 90
  stat4u