.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Ks. Waldemar Krochmal zmienia parafię Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 23 listopada 2018 18:44

  ksiądz Waldemar Krochmal Chroberz

  Ksiądz Waldemar Krochmal, proboszcz parafii Chroberz, w dnu dzisiejszym został odwołany z pełnionej dotychczas funkcji i mianowany proboszczem parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Chmielniku.

  Ksiądz Waldemar Krochmal trafił do naszej parafii 10 grudnia 2010 roku. Objął funkcję proboszcza po zmarłym 21 listopada 2010 roku księdzu Stefanie Matusie. Okres probostwa księdza Waldemara to czas kilku ważnych przedsięwzięć w naszej parafii, m.in. odbudowa po pożarze z października 2010 roku plebani. Proboszcz był też inicjatorem aby procesja Bożego Ciała, co roku odbywała się w innej miejscowości naszej wspólnoty. Założył również Chroberską Księge Łask. Oprócz tego organizowane były konkursy na palmy wielkanocne,itp. Bardzo dobrze układała się współpraca ze stroną parafialną oraz naszym serwisem.

  Parafia w Chmielniku jest siedzibą dekanatu chmielnickiego. Oprócz proboszcza, obsługę pełni trzech wikariuszy oraz Dom Zakonny Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego. Strona parafii: http://parafiachmielnik.net

  Księdzu Waldemarowi życzymy samych dobrych dni w nowej parafii i dziękujemy za serce włożone przez te prawie 8 lat probostwa w Chrobrzu.
  Niech Chroberska Matka Boża Wniebowzięta będzie źródłem samych łask.

  Autor: Paweł, chroberz.info

   
  Kolejna ważna instrukcja weszła w życie w naszej diecezji Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 23 listopada 2018 18:42

  Biskup Kielecki Jan Piotrowski promulgował Instrukcję dotyczącą muzyki i śpiewu liturgicznego dla diecezji kieleckiej.

  >> Instrukcja dotycząca muzyki i śpiewu liturgicznego dla diecezji kieleckiej

  * * *

  Publikujemy także dwie poprzednie Instrukcje - dotyczącą urządzenia i wystroju kościoła dla diecezji kieleckiej oraz Instrukcję dotyczącą filmowania i fotografowania w czasie liturgii dla diecezji kieleckiej.

  >> Instrukcja dotycząca urządzenia i wystroju kościoła dla diecezji kieleckiej

  >> Instrukcja dotycząca filmowania i fotografowania w czasie liturgii dla diecezji kieleckiej

   
  32 Niedziela Zwykła 11.11.2018r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 14 listopada 2018 13:13

  32 Niedziela Zwykła 11.11.2018r. Narodowe Święto Niepodległości - 100 lecie Odzyskania Niepodległości.


   
  Uroczystość Wszystkich Świętych 01.11.2018 r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 02 listopada 2018 07:46
  Radujmy się wszyscy w Panu, obchodząc uroczystość ku czci wszystkich Świętych. Z ich uroczystości radują się aniołowie i wychwalają Syna Bożego.

  Nieprzeliczona jest rzesza tych, którzy zostali zbawieni i cieszą się wieczystym oglądaniem Boga. Święci nieznani, święci dnia codziennego, święci z sąsiedztwa... Oni nam przypominają o powołaniu każdego z nas do uczestnictwa w Bożej chwale i są świadectwem uświęcającej mocy Bożego Ducha. Wezwani do tej radości podążamy w wędrówce wiary, by kiedyś dołączyć do ich grona.

  Na naszym cmentarzu parafialnym uroczysta Mszę Świętą odprawił nasz Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal.
  Autor: Waldemar Kucięba.
   
  Mija 40 lat od wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 18 października 2018 12:29

  16 października 2018 r. minęło 40 lat od dnia wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

  W ciągu kolejnych 27 lat posługiwania na Stolicy Apostolskiej Jan Paweł II przewodniczył ponad tysiącu audiencji generalnych, odbył 102 pielgrzymki zagraniczne i 140 na terenie Włoch. Łącznie poza terenem Włoch Jan Paweł II spędził ok. 7% pontyfikatu. Złożył 300 wizyt w rzymskich parafiach. Napisał 14 encyklik, 12 adhortacji apostolskich, 11 konstytucji apostolskich, 41 listów apostolskich i 25 listów „motu proprio”. Dokonał kanonizacji blisko 500 osób (ok. 400 z nich to męczennicy), beatyfikował 1320 sług Bożych (w tym ponad 1000 męczenników). Odbyło się 8 konsystorzy związanych z kreacją nowych kardynałów, 6 zgromadzeń generalnych synodu biskupów.

  Więcej…
   
  28 Niedziela Zwykła 14. X .2018 r. 18 Dzień Papieski: "Promieniowanie Ojcostwa". Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 18 października 2018 12:26
  Codzienne życie zdominowane jest przez realizację różnego rodzaju dążeń, pragnień, zdobywanie kolejnych szczebli awansu zawodowego czy społecznego. W tym wszystkim prawdziwą perłą wydaje się pochodząca od Boga mądrość serca, którą On objawia w swoim słowie. To o nią prosi król Salomon, podobne pragnienie wyraża psalmista. W naszych czasach prorokiem poszukującym mądrości był Jan Paweł II - Papież Rodziny. Widział On nie tylko mową wiosnę Kościoła, ale był również przekonany, że zbawienie świata przyjdzie przez odnowioną chrześcijańską rodzinę. Przecież i Chrystus, zbawienie świata, przyszedł na ziemię przez Świętą Rodzinę.

  W czasie Mszy Świętej o godz. 12.00 Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal dokonał uroczystego poświęcenia i wręczenia  różańca naszym małym parafianom z klasy III przygotowującym się do I Komunii Świętej. Bóg zapłać.

   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 7 z 93
  stat4u