.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Jan Paweł II – odchodzenie Pasterza (fakty i opinie) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 02 kwietnia 2018 18:59

  Dziś przypada 13. rocznica śmieci św. Jana Pawła II. Z tej okazji przypominamy kilkadziesiąt faktów i opinii związanych z odchodzeniem Papieża.

  Jan Paweł II zaczął pisać testament już pół roku po rozpoczęciu pontyfikatu – w marcu 1979 r. Tekst uzupełniał siedmiokrotnie, zawsze w czasie rekolekcji wielkopostnych. Ostatni zapis nosi pochodzi z roku 2000. Dalsza część artykuły pod adresem: https://opoka.news/jan-pawel-ii-odchodzenie-pasterza-fakty-i-opinie

   
  Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. 2 kwietnia 2018 r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 02 kwietnia 2018 18:50

  Wprowadził was Pan do ziemi opływającej mlekiem i miodem, aby prawo Pańskie zawsze było na waszych ustach. Alleluja.

  Radość ze zmartwychwstania Chrystusa jest głoszona wszystkim ludziom. Służą temu również katolickie uczelnie. Dziś wspieramy je modlitwą i materialnie. Niech owocnie głoszą prawdę o Bogu i o człowieku. Niech ich działanie przeciwstawia się postawą podobnym do ukazanej dziś w Ewangelii, gdy przekupstwem chce się zamknąć usta niewygodnych świadków.

  Boże Ty przez chrzest nieustannie pomnażasz liczbę dzieci swojego Kościoła, spraw, aby Twoi wierni przestrzegali w życiu zobowiązań płynących z sakramentu, który z wiarą przyjęli. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

   
  Rezurekcja Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 01 kwietnia 2018 18:00

   
  Życzenia Świąteczne Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 01 kwietnia 2018 16:00

  Wszystkim parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii na święta życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni Was i Wasze Rodziny w miłości, jedności i pokoju.

  Ks. Prob. Waldemar Krochmal.
  oraz redakcja strony parafialnej

   
  Wigilia Paschalna w Wielką Noc. 31 marca 2018 r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 01 kwietnia 2018 07:03

  Niech światło Chrystusa chwalebnie zmartwychwstałego rozproszy ciemności naszych serc i umysłów. Święta noc zmartwychwstania Pana. Podczas wieczornego czuwania przypominamy całą historię zbawienia. Działania Boga, by odkupić człowieka. Rozważaniem kolejnych etapów przygotowujemy się do szczytowego punktu. Zwycięstwa światła nad ciemnością, życia nad śmiercią. Dziękujemy za dar chrztu i starajmy się jak najlepiej wypełniać podjęte wtedy zobowiązania. Pomagajmy innym świadomie uczestniczyć w wielkich dziełach Bożych.

   
  Wielki Piątek - 30.III.2018 r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  sobota, 31 marca 2018 03:40

  Kościół nie sprawuje dziś Mszy Świętej. Czyta teksty o Męce Pańskiej. Zanosi do Boga modlitwy za cały świat.

  Oddaje cześć Krzyżowi, przez który dokonało się nasze zbawienie. Przyjmuje konsekrowane wczoraj Ciało Pańskie. Wystawia Je do adoracji w Grobie Pańskim. Wzywa do osobistej modlitwy.

  Boże, Ty przez mękę Chrystusa, Twojego Syna, a naszego Pana, zniweczyłeś śmierć, która wynikła z grzechu pierworodnego i jako dziedzictwo przeszła na wszystkie pokolenia, spraw, abyśmy wszczepieni w Chrystusa i uświęceni przez łaskę nosili w sobie podobieństwo do Niego, jak z konieczności natury nosiliśmy podobieństwo do Adama. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 8 z 90
  stat4u