.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • O działalności charytatywnej - rozmowa z Gabrysią Kocerbą i Małgosią Glonek Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 23 stycznia 2013 11:13

  O działalności charytatywnej z Gabrysią Kocerbą i Małgosią Glonek rozmawia Ewa Rzepa.

  - Jesteście uczennicami klasy drugiej Technikum Żywienia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu. Od początku bierzecie aktywny udział w występach i uroczystościach szkolnych. Od jak dawna śpiewacie przed widownią?

  Małgosia Glonek – Wcześniej raczej nie występowałam publicznie, dopiero  w tej szkole zaczęłam uczestniczyć  w organizacji imprez.

  Gabrysia Kocerba – Ksiądz Waldemar Tłomak angażował mnie do śpiewania psalmów podczas Mszy Św.  Miałam także okazję zastępować organistę.

  - Już drugi rok udzielacie się społecznie na rzecz Stowarzyszenia Dzieciom Niepełnosprawnym „Świetlik”. Pod kierunkiem państwa Haliny i Jerzego Wojtasików, kilkakrotnie uatrakcyjniałyście śpiewem  święta w tej Fundacji. We wrześniu 2012 r. dokonałyście zbiórki dobrowolnych datków pieniężnych wśród uczniów i pracowników Zespołu Szkół CKR w Chrobrzu z przeznaczeniem na leczenie Kuby. Co powoduje, że tak chętnie spotykacie się ze „Świetlikami”?

  GK – Spotykamy się z dziećmi z Fundacji, gdyż nie mogą one odczuć odizolowania od otoczenia, świata. Integracja jest bardzo ważna. Przecież one nie są „innymi” ludźmi, wszyscy jesteśmy tacy sami. Różnimy się tylko stopniem sprawności.

  Dalsza część wywiadu w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  Zapraszamy na niedzielną Mszę Świętą Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  sobota, 19 stycznia 2013 07:57

  W najbliższą niedzielę (20.01) przypada wspomnienie świętego Fabiana, papieża i męczennika, a także wspomnienie świętego Sebastiana, męczennika. Msze Święte w naszym kościele w tym dniu według stałego harmonogramu: o godz. 8:00, 10:00 i 12:00.

  Św. Fabian zginął śmiercią męczeńską podczas prześladowań za panowania cesarza Trajana Decjusza - 20 stycznia 250. Pochowany został w katakumbach świętego Kaliksta. Jego sarkofag odkryto w 1915 w bazylice św. Sebastiana.

  Św. Sebastian - dzięki starannemu wychowaniu i stanowisku ojca, został przywódcą gwardii cesarza Marka Aurelego Probusa. Za wyznawanie nauki Chrystusa został przywiązany do słupa i przeszyty strzałami. Sebastian nie zginął jednak. Gdy Sebastian wyzdrowiał, poszedł bezpośrednio do cesarza i zarzucił mu barbarzyństwo w stosunku do chrześcijan. Cesarz w przypływie gniewu kazał go ukamienować, żeby mieć pewność, iż tym razem Sebastian na pewno zginie. Prawdopodobnie nastąpiło to w 287 roku.

   
  Pomóżmy Szymonowi Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 18 stycznia 2013 14:22

   

  „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to ,czym dzieli się z innymi.” (Jan Paweł II)

  Kontynuując   dzieło miłości dzielenia się dobrem serdecznie proszę-na zakończenie okresu Bożego Narodzenia- parafian  i gości o pomoc dziecku-Szymonowi, naszemu parafianinowi, abyśmy  zechcieli przekazać 1% podatku na rehabilitację. Liczy się każda złotówka. KRS: 0000198087 Z DOPISKIEM: "na leczenie Szymona Karcz.”

  Niech Dobry Bóg wynagrodzi każdy dar serca.

  Z modlitwą ks. Proboszcz Waldemar

   

   
  Wizyta duszpasterska :od 14 stycznia do 1 lutego 2013 r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 16 stycznia 2013 16:31

  Wizyta duszpasterska :od 14 stycznia do 1 lutego 2013 r. Harmonogram przedstawiamy w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  Akcja honorowego krwiodawstwa w Chrobrzu Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 10 stycznia 2013 08:32

  Zapraszamy osoby pełnoletnie z Chrobrza i sąsiednich miejscowości do udziału w Akcji Honorowego Krwiodawstwa, która odbędzie się 1 lutego 2013 r. (piątek)  w godzinach 9.00-12.00 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu.
  Osoby, które chciałyby wziąć udział w tej szlachetnej akcji mającej na celu ratowanie ludzkiego życia, proszone są o telefoniczne zapisanie się: 41/356-40-03 lub u p. Jerzego Wojtasika albo w bibliotece szkolnej technikum. Więcej informacji w rozwinięciu...
  Więcej…
   
  Harmonogram wizyty duszpasterskiej Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 07 stycznia 2013 09:20

  W naszej parafii rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Przeżyjmy je w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Niech obecność kapłana w waszym domu stanie się przede wszystkim okazją do wspólnej modlitwy w waszych intencjach. Proszę o wspólne świętowanie. Dzieci i młodzież zostawiają zeszyty do religii i otwieramy serca... Harmonogram kolędy w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  << pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

  Strona 71 z 92
  stat4u