.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Fotorelacja z wizyty Ks. Biskupa oraz Uroczystości Odpustowych Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 23 października 2012 13:35

   

  21 października 2012r. w naszej parafii odbył się odpust ku czci Jana Kantego.

   

  Tego dnia dostojnym gościem w naszym kościele był Ks. Bp Marian Florczyk, który przybył w związku z podsumowaniem wizytacji parafii.

  W czasie Mszy Świętej o godz. 10.00 Ks. Biskup spotkał się  z dziećmi, skierował do nich Słowo Boże, oraz udzielił dzieciom błogosławieństwa.

  Po Mszy Świętej o godz. 10.00 Ks. Biskup modlił się modlitwą różańcową wspólnie z parafianami na cmentarzu w Chrobrzu w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na tutejszym cmentarzu.

  Sumę odpustową Ks. Biskup odprawił w intencji parafian. Słowo Boże skierował do dorosłych nawiązując do przeszłości, tradycji, historii i wiary naszych przodków.

  W naszej Galerii prezentujemy 76 zdjęć z Wizytacji Księdza Biskupa Mariana Florczyka w naszej parafii oraz z uroczystości odpustowych. Fotorelacja przedstawia najważniejsze momenty z podwójnego święta jakie miało miejsce w naszej parafii 21 października. Więcej w rozwinięciu...
  Więcej…
   
  Zapraszamy na niedzielne Święto Naszej Parafii Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 19 października 2012 14:09

  Dzień 21 października (niedziela) będzie podwójnym świętem w naszej parafii – odpust z racji święta Jana z Kęt oraz wizytacji księdza Biskupa Mariana Florczyka. Przyjazd ks. Biskupa jest związany z Wizytacja Kanoniczną w parafii o której pisaliśmy m.in. w artykule „Wizyta pasterska w naszej parafii (zdjęcia)”.

  Spotkanie z Biskupem rozpocznie się Mszą Świętą o godz., 10:00 i spotkaniem z dziećmi. Biskup pobłogosławi również dzieci. Następnie o godz. 11:30 zaplanowano różaniec na cmentarzu i modlitwy z ks. biskupem za zmarłych. Procesja do Kościoła, a o godz. 12.00 - uroczysta suma odpustowa - spotkanie z młodzieżą i starszymi. Po Mszy św.  procesja odpustowa. Zapraszamy!

  Ksiądz Proboszcz
  Waldemar Krochmal

   
  Inauguracja Roku Wiary w Parafii WNMP w Chrobrzu Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 16 października 2012 12:57

  Papież Benedykt XVI, w czwartek 11 października 2012 r. otworzył Rok Wiary.

  "Podwoje wiary" (por. Dz 14,27) są dla nas zawsze otwarte. Wiodą one do życia w komunii z Bogiem i pozwalają wejść do Jego Kościoła. Próg ten można przekroczyć, kiedy głoszone jest Słowo Boże, a serce poddaje się kształtowaniu przez łaskę, która przemienia. Przekroczenie tych podwoi oznacza wyruszenie w drogę, która trwa całe życie. Zaczyna ją chrzest (por. Rz 6,4), dzięki któremu możemy wzywać Boga jako Ojca, a kończy przejście przez śmierć do życia wiecznego, będącego owocem zmartwychwstania Pana Jezusa, który poprzez dar Ducha Świętego zechciał włączyć w swą chwałę tych, którzy w Niego wierzą (por. J 17,22).

  Benedykt XVI - "Porta fidei"

  13 października 2012 r. w Bazylice Katedralnej w Kielcach odbyło się uroczyste rozpoczęcie Roku Wiary w diecezji kieleckiej. Udział w tej uroczystości, w obecności Ks. Proboszcza Waldemara Krochmala wzięli: Pani Kościelna Anna Kocerba i Pan Katecheta Waldemar Kucięba. Po Mszy Świętej koncelebrowanej przez Biskupów Diecezji Kieleckiej delegacja odebrała z rąk Ks. Bpa Mariana Florczyka specjalne wydanie Pisma Świętego, Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego i modlitwę na Rok Wiary, którą przywieźli do parafii. Więcej informacji oraz galeria zdjęć w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  Październik miesiącem różańca świętego Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 16 października 2012 12:40

  Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i starszych do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.00 w naszym kościele parafialnym w Chrobrzu.

  "Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w swej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od Swej kuzynki, Elżbiety. Kościół w swojej całości włącza się w te słowa. Na tle słów Zdrowaś Maryja dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa...

  Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam do jej odmawiania". Jan Paweł II. Zdjęcia w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  Ksiądz Biskup Marian Florczyk w ZSCKR Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 16 października 2012 12:20

  Z okazji wizytacji Parafii Chroberz 08.10.2012r. odwiedził Zespół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu Ksiądz Biskup Marian Florczyk. Podczas wizyty, Ksiądz Biskup uczestniczył w akademii, którą przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Wandy Osieckiej. Następnie porozmawiał z uczniami oraz odbył spotkanie z nauczycielami i pracownikami szkoły.

  Wizyta zakończyła się udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa dla całej społeczności szkolnej. Galeria w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  Ksiądz Biskup Marian Florczyk z wizytą w parafii Chroberz Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 09 października 2012 13:09

  W związku z wizytacją naszej parafii dnia 8 października w Szkole Podstawowej w Chrobrzu gościliśmy Ks. Bpa Mariana Florczyka, który spotkał się z dziećmi i nauczycielami. Uczniowie szkoły z radością przywitały dostojnego gościa, recytowały wiersze, śpiewały piosenki, zagrały na akordeonach i zatańczyły układ taneczny Tańców Narodowych. Ksiądz Biskup udzielił wszystkim obecnym Pasterskiego Błogosławieństwa. Zdjęcia w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  << pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

  Strona 75 z 92
  stat4u