.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Czy wiesz, że... to zakrawa na cud Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  sobota, 01 grudnia 2012 22:32

  Fakt, że przetrwał do czasów nam współczesnych zakrawa na cud. Ocalał dzięki grupie ludzi, którzy ryzykowali własnym życiem. Funkcjonuje obok nas, a mało kto zdaje sobie z tego sprawę. O kim mowa? O tym w kolejnym artykule z cyklu „Czy wiesz, że...”. więcej na http://chroberz.info/serwis/index.php?option=com_content&view=article&id=425:czy-wiesz-e-to-zakrawa-na-cud-7&catid=71:czy-wiesz-e&Itemid=171

   
  Prezent z okazji "Mikołajek" i pod choinkę Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  sobota, 01 grudnia 2012 19:34

   

  „ŚWIAT DARII” autorstwa Andrzeja Rytelewskiego. Książeczka do nabycia w zakrystii naszego kościoła.

  Książki dziecięce spełniają bardzo ważną rolę w rozwoju dziecka. Pełnią funkcję źródła informacji o otaczającym świecie, a także znakomicie wpływają na kształtowanie wrażliwości, spostrzegawczości, wzbogacanie zasobu słownictwa. Wzbudzają w młodym człowieku uczucie miłości i szacunku do ludzi oraz do całego świata przyrody.

  Znakomitym przykładem wartościowej literatury napisanej z myślą o dziecku w wieku od 4-10 lat, jest właśnie „Świat Darii”. Tytułowa bohaterka – Daria, porusza się w przepełnionym magią lesie. Rozumie mowę zwierząt, owadów, ptaków i prowadzi z nimi ciekawe rozmowy. Spotyka także tajemnicze, dobre istoty...Świat Darii wypełnia miłość do wszystkich istot żywych.

  „ - Jestem Daria, a ty jesteś niegrzeczny – odrzekła dziewczynka, niewątpliwie lękając się się grubowłosego osobnika, tonem głosu starając się jednak sprawić wrażenie pewności siebie. Więcej w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  Obchody Uroczystości Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 31 października 2012 14:16

  Obchody Uroczystości Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego (Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych) odbędą się według następującego porządku:

  01.11.2012r. (czwartek)

  godz. 08:00 – Msza Święta w kościele.
  godz. 11:00 – Różaniec w kościele, następnie procesyjne przejście na cmentarz parafialny.
  około godz. 11:45 – Msza Święta na cmentarzu parafialnym

  02.11.2012r. (piątek)

  godz. 09:00 – Msza Święta w kościele.
  godz. 12:00 – Msza Święta sprawowana za parafian.
  godz. 16:00 - Msza Święta, następnie procesja żałobna wokół kościoła.

  Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

   
  Fotorelacja z wizyty Ks. Biskupa oraz Uroczystości Odpustowych Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 23 października 2012 13:35

   

  21 października 2012r. w naszej parafii odbył się odpust ku czci Jana Kantego.

   

  Tego dnia dostojnym gościem w naszym kościele był Ks. Bp Marian Florczyk, który przybył w związku z podsumowaniem wizytacji parafii.

  W czasie Mszy Świętej o godz. 10.00 Ks. Biskup spotkał się  z dziećmi, skierował do nich Słowo Boże, oraz udzielił dzieciom błogosławieństwa.

  Po Mszy Świętej o godz. 10.00 Ks. Biskup modlił się modlitwą różańcową wspólnie z parafianami na cmentarzu w Chrobrzu w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na tutejszym cmentarzu.

  Sumę odpustową Ks. Biskup odprawił w intencji parafian. Słowo Boże skierował do dorosłych nawiązując do przeszłości, tradycji, historii i wiary naszych przodków.

  W naszej Galerii prezentujemy 76 zdjęć z Wizytacji Księdza Biskupa Mariana Florczyka w naszej parafii oraz z uroczystości odpustowych. Fotorelacja przedstawia najważniejsze momenty z podwójnego święta jakie miało miejsce w naszej parafii 21 października. Więcej w rozwinięciu...
  Więcej…
   
  Zapraszamy na niedzielne Święto Naszej Parafii Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 19 października 2012 14:09

  Dzień 21 października (niedziela) będzie podwójnym świętem w naszej parafii – odpust z racji święta Jana z Kęt oraz wizytacji księdza Biskupa Mariana Florczyka. Przyjazd ks. Biskupa jest związany z Wizytacja Kanoniczną w parafii o której pisaliśmy m.in. w artykule „Wizyta pasterska w naszej parafii (zdjęcia)”.

  Spotkanie z Biskupem rozpocznie się Mszą Świętą o godz., 10:00 i spotkaniem z dziećmi. Biskup pobłogosławi również dzieci. Następnie o godz. 11:30 zaplanowano różaniec na cmentarzu i modlitwy z ks. biskupem za zmarłych. Procesja do Kościoła, a o godz. 12.00 - uroczysta suma odpustowa - spotkanie z młodzieżą i starszymi. Po Mszy św.  procesja odpustowa. Zapraszamy!

  Ksiądz Proboszcz
  Waldemar Krochmal

   
  Inauguracja Roku Wiary w Parafii WNMP w Chrobrzu Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 16 października 2012 12:57

  Papież Benedykt XVI, w czwartek 11 października 2012 r. otworzył Rok Wiary.

  "Podwoje wiary" (por. Dz 14,27) są dla nas zawsze otwarte. Wiodą one do życia w komunii z Bogiem i pozwalają wejść do Jego Kościoła. Próg ten można przekroczyć, kiedy głoszone jest Słowo Boże, a serce poddaje się kształtowaniu przez łaskę, która przemienia. Przekroczenie tych podwoi oznacza wyruszenie w drogę, która trwa całe życie. Zaczyna ją chrzest (por. Rz 6,4), dzięki któremu możemy wzywać Boga jako Ojca, a kończy przejście przez śmierć do życia wiecznego, będącego owocem zmartwychwstania Pana Jezusa, który poprzez dar Ducha Świętego zechciał włączyć w swą chwałę tych, którzy w Niego wierzą (por. J 17,22).

  Benedykt XVI - "Porta fidei"

  13 października 2012 r. w Bazylice Katedralnej w Kielcach odbyło się uroczyste rozpoczęcie Roku Wiary w diecezji kieleckiej. Udział w tej uroczystości, w obecności Ks. Proboszcza Waldemara Krochmala wzięli: Pani Kościelna Anna Kocerba i Pan Katecheta Waldemar Kucięba. Po Mszy Świętej koncelebrowanej przez Biskupów Diecezji Kieleckiej delegacja odebrała z rąk Ks. Bpa Mariana Florczyka specjalne wydanie Pisma Świętego, Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego i modlitwę na Rok Wiary, którą przywieźli do parafii. Więcej informacji oraz galeria zdjęć w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  << pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

  Strona 76 z 94
  stat4u