.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Trzecia Niedziela Wielkiego Postu 15 marca 2020 r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 15 marca 2020 23:10
  W liturgii Trzeciej niedzieli Wielkiego Postu jest ukazana tęsknota człowieka za źródłem wszelkich łask, którym jest Bóg i Jego Miłość. Jesteśmy zaproszeni, by wzbudzić w naszym sercu pragnienie daru "wody, która tryska ku życiu wiecznemu". To dar Ducha Świętego, który czyni z chrześcijan "prawdziwych czcicieli". Bóg jest w stanie wzbudzić tę tęsknotę nawet w najtwardszej "skale" naszych serc.

  W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii zakończone zostały Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadził Wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego OFM w Krakowie Ojciec mgr lic. Grzegorz Chomiuk OFM. Serdecznie dziękujemy Ojcu Rekolekcjoniście za obecność, skierowane do nas Słowo Boże, modlitwę, otuchę w tak trudnym  dla nas czasie przygotowując parafian do przeżycia Wielkiej Nocy.

  Ksiądz Proboszcz Robert Borecki składa Ojcu Grzegorzowi serdeczne Bóg zapłać i życzy dalszej owocnej pracy ewangelicznej. W rekolekcjach pomagał również brat Łukasz.

  Wszystkim parafianom uczestniczącym w naukach rekolekcyjnych oraz łączących się duchowo z wydarzeniami w naszym kościele parafialnym Ks. Pro. Robert Borecki przekazuje Boże Błogosławieństwo, życzy zdrowia i wytrwałości w wierze. Szczęść Boże.

   
  Dostępne transmisje wszystkich Mszy św. z Jasnej Góry Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 15 marca 2020 12:05

  Od poniedziałku, 16 marca do piątku, 20 marca:
  godz. 20.00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagora.pl i www. episkopat.pl

  Od poniedziałku, 16 marca do soboty, 21 marca:
  godz. 13.30 - z Jasnej Góry przez Telewizję Trwam

  Od poniedziałku, 16 marca do niedzieli, 22 marca:
  godz. 7.00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

  oprac. BPJG,www.jasnagora.com

   
  Niedzielna msza św. w radiu, telewizji, internecie. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  sobota, 14 marca 2020 21:45

  Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki przypomina o dyspensie wydawanej przez biskupów diecezjalnych od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach świętych, zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego. „Osoby, które z niej korzystają, proszę o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu” – zaznaczył.

  Dla tych wszystkich, którzy pragną duchowo łączyć się na modlitwie, przygotowaliśmy spis transmisji:

  Więcej…
   
  Rzecznik Episkopatu: dostępne są transmisje wszystkich Mszy Świętych z Jasnej Góry Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 13 marca 2020 10:18

  Na stronach http://jasnagora.pl/https://episkopat.pl/ będą transmitowane codziennie Msze Święte odprawiane w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze – poinformował rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. Informacje o godzinach Mszy Świętych przy Ołtarzu Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze dostępna są pod adresem http://www.jasnagora.com/plandnia

  Zachęcamy również do skorzystania ze strony, która jest w polecanych linkach na stronie głównej parafii Chroberz, tj. http://msza-online.net/msze-swiete-na-zywo-po-polsku/ znajdują się tam wszystkie dostępne transmisje online z kościołów w kraju i za granicą.

   
  Słowo Biskupa i komunikat Kurii Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 12 marca 2020 14:33

  Biskup Kielecki Jan Piotrowski wystosował słowo do wiernych w związku z rozpowszechnianiem się epidemii koronawirusa. Kuria Diecezjalna w Kielcach wydała również odpowiedni komunikat.

  >> Słowo Biskupa Kieleckiego

  >> Komunikat Kurii Diecezjalnej

   
  Rzecznik Episkopatu: przełożone Zebranie Plenarne Episkopatu, będą obrady Rady Stałej Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 12 marca 2020 11:12

  W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą koronawirusa w Polsce, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, przełożył Zebranie Plenarne Episkopatu, które miało się odbyć w dniach 12-13 marca, na późniejszy termin. 12 marca odbędzie się w Warszawie zebranie Rady Stałej KEP – poinformował rzecznik Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

  Rzecznik Episkopatu przypomniał, że zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, żeby unikać dużych zgromadzeń osób, abp Gądecki poprosił we wtorek o zwiększenie liczby niedzielnych Mszy Świętych w kościołach, aby jednorazowo w liturgiach mogła uczestniczyć liczba wiernych odpowiednia do wytycznych służb sanitarnych.

  „Abp Gądecki napisał w komunikacie, że osoby starsze i schorowane mogą pozostać w domach i stąd śledzić transmisje Mszy Świętych, które są w niedziele w środkach społecznego przekazu np. o godz. 7.00 w TVP 1, o godz. 9.00 w Polskim Radiu – Program Pierwszy, o godz. 9.30 w Telewizji Trwam, o 13.00 w TV Polonia oraz lokalne transmisje. Przewodniczący Episkopatu przypomniał też, że nie ma wymogu, by podczas Mszy Świętych przekazywać znak pokoju przez podanie dłoni” – podkreślił ks. Rytel-Andrianik.

  Więcej…
   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 9 z 109
  stat4u