.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Nowicjat Ojców Franciszkanów i Bernardynów w Chrobrzu Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 02 sierpnia 2018 12:48

  W Chrobrzu gościliśmy Nowicjat Ojców Franciszkanów i Bernardynów wraz z opiekunami. Wspólna modlitwa i spotkanie na drodze do Jezusa.

  - Galeria zdjęć [Zobacz]

   
  Bp Jan zaprasza na Kielecką Pielgrzymkę Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 29 lipca 2018 06:27

  „Idąc szlakiem pielgrzymki zabierzmy ochotnie ze sobą wszystkie drogie nam intencje osobiste i rodzinne, zawodowe i parafialne oraz diecezjalne” – pisze Biskup Kielecki Jan Piotrowski zapraszając do udziału w Pielgrzymce Kieleckiej na Jasną Górę.

  >> Słowo Biskupa Kieleckiego

   
  Wernisaż fotografii Karoliny Szostak Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 11 lipca 2018 14:13

  wystawa karoliny szostak z chrobrzaW klimatycznej scenerii biblioteki XIX wiecznego Pałacu Wielopolskich w Chrobrzu, można oglądać wyjątkową wystawę fotografii, młodej mieszkanki naszej miejscowości – Karoliny Szostak.

  Wernisaż zgromadził nie tylko mieszkańców Chrobrza, ale również Pińczowa i okolicznych miejscowości. Nie zabrakło również strażaków z miejscowej jednostki, bo trzeba nadmienić, że Karolina od najmłodszych lat brała udział w zawodach sportowo – pożarniczych, a także mistrzostwach grup szybkiego reagowania na wodzie. W pałacowych progach pojawili się także najbliżsi młodej artystki, m.in. mama Monika i babcia Janina, a także przedstawiciele lokalnych władz; wójt gminy Złota Tadeusz Sułek wraz z małżonką Anną, radni gminy Złota - Tadeusz Bochniak, Adam Wypych i Władysław Podraza. Obecny był również pomysłodawca tego wydarzenia, proboszcz chroberskiej parafii, ksiądz Waldemar Krochmal.

  Więcej…
   
  Upajam się fotografią Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  sobota, 23 czerwca 2018 11:09

  Karolina Szostak

  Zapraszamy do lektury wywiadu z Karoliną Szostak, autorką fantastycznych fotografii, które zobaczymy już 24 czerwca w Pałacu Wielopolskich w Chrobrzu.

  W najbliższą niedzielę w Pałacu Wielopolskich w Chrobrzu odbędzie się Twoja wystawa pod tytułem „Zaraz będzie ciemno”. Czy mogłabyś nam przybliżyć zamysł tej wystawy, oczywiście nie zdradzając wszystkich szczegółów.

  Sam pomysł na zrobienie  wystawy zapoczątkowany został już rok temu. Niestety było wtedy zbyt późno na jej zorganizowanie, chociażby ze względu na lepsze dopracowanie i więcej czasu na jej przygotowanie. Głównym zamysłem wystawy ,,Zaraz będzie ciemno’’ jest przede wszystkim uwrażliwienie ludzi na otoczenie. Na to, że warto czasem wyjść z domu i nie ma potrzeby organizować sobie jakoś szczególnie czasu, a po prostu docenić to, co znajduje się wokół nas. Dla mnie są to zachody słońca na których obserwacji potrafię spędzać godziny, dla kogoś innego może być to zwykły spacer. Chciałabym, aby moje zdjęcia były zachętą do oderwania się od szarej codzienności, a co za tym idzie by uwrażliwiać na otaczające nas piękno natury.

  Więcej…
   
  Oktawa Bożego Ciała 2018 Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 08 czerwca 2018 13:40

   
  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. 31 maja 2018 r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 01 czerwca 2018 08:36
  Bóg karmi swój lud wyborną pszenicą i syci miodem z opoki.

  Dzisiejsza uroczystość kieruje nasze spojrzenia do Wieczernika. Pan Jezus daje Apostołom do spożywania swoje Ciało i Krew. Do dziś pamiątka ofiary krzyżowej uobecniana jest na wszystkich ołtarzach świata. Biorąc w niej udział, przyjmując Jezusa do serca, pozwalamy, by trwał w nas, czyli żył naszym życiem. Dzięki temu już teraz możemy zasmakować w życiu wiecznym. Na pełnię musimy poczekać, ale korzystajmy z darów, jakie Bóg ofiaruje nam dzisiaj.

  W naszej parafii Uroczysta Msza Święta i Procesja odbyła się w miejscowości Wola Chroberska. Uroczystości poprowadził nasz Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal.

  Ksiądz Proboszcz dziękuje serdecznie wszystkim uczestnikom uroczystości oraz mieszkańcom Woli Chroberskiej za przygotowanie miejscowości do przyjęcia tak ważnej uroczystości w której licznie udział wzięli parafianie i goście. Bóg zapłać. W przyszłym roku Boże Ciało odbędzie się w Chrobrzu.

   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 9 z 93
  stat4u