...................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Pielgrzymka Rodzin Katyńskich 2017 Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 24 kwietnia 2017 10:00

  Więcej…
   
  Msza św. na Jasnej Górze. XIV Zlot Gwiaździsty im. ks. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego Drukuj
  Wpisany przez Anna Steckiewicz   
  niedziela, 23 kwietnia 2017 18:57

  Dziękujemy Matce Bożej Częstochowskiej za możliwość uczestniczenia we mszy świętej inaugurującej sezon motocyklowy, której przewodniczył ksiądz hm. Dariusz Stańczyk z Tobolska, oprawę muzyczną przygotowali harcerze z hufca MB Ostrobramskiej z Wilna.

  W dniu 23 kwietnia, mimo załamania pogody przybyło na Jasną Górę około 10 tys. Motocyklistów z całej Polski, również z Litwy i Węgier. Był to pierwszy po śmierci Wiktora Węgrzyna XIV Zlot Gwiaździsty im. ks. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego. Tradycyjnie w czasie mszy zbierane były maskotki i zabawki dla dzieci z sierocińców na Wschodzie, a po zakończonej Eucharystii nastąpiło poświęcenie motocykli na błoniach.

  Patryk Steckiewicz

   
  Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 16 kwietnia 2017 17:32

  Chrystus zmartwychwstał jak zapowiedział, radujmy się wszyscy, ponieważ króluje na wieki. Amen.

  Zmartwychwstanie Jezusa niesie całemu światu nadzieję lepszego, bardziej ludzkiego życia tu na ziemi i wiecznego szczęścia w niebie. Borykający się z różnymi problemami współczesny świat potrzebuje tej radosnej nowiny. Potrzebuje świadków zmartwychwstania - tych, którzy w swoim życiu osobiście doświadczyli obecności Chrystusa zmartwychwstałego. Czy jestem gotów głosić w swoim środowisku prawdę o Jezusie, który zmartwychwstał?

  Chrystus, powstawszy z martwych, już więcej nie umiera, śmierć nie ma już nad Nim władzy. Alleluja.

   
  Niedziela Wielkanocy Zmartwychwstania Pańskiego (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 16 kwietnia 2017 17:32

  Zmartwychwstałem i zawsze jestem z Tobą, położyłeś na mnie swą rękę, przedziwna jest Twoja wiedza. Alleluja.

  Przychodzimy dzisiaj do kościoła nie po to, aby się przekonać o tym, że grób jest pusty. Bo to wiemy od dawna. Chcemy natomiast spotkać Chrystusa zmartwychwstałego, który z nami zasiądzie do stołu i nakarmi swoim Ciałem. To spotkanie ze Zmartwychwstałym, a nie oglądanie pustego grobu, jest najważniejszym argumentem w naszej wierze.

  Boże, Ty w dniu dzisiejszym przez Twojego Syna pokonałeś śmierć i otworzyłeś nam bramy życia wiecznego, sprawa, abyśmy, obchodząc uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, zostali odnowieni przez Ducha Świętego i mogli zmartwychwstać do nowego życia w światłości. Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

   
  Wigilia Paschalna w Wielką Noc (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 16 kwietnia 2017 17:30

  Niech światło Chrystusa chwalebnie zmartwychwstałego rozproszy ciemności naszych serc i umysłów.

  Wigilia Paschalna to wspólne czuwanie w oczekiwaniu zmartwychwstania /Jezusa. Jest to noc, w której życie zwyciężyło śmierć, a światło Chrystusa pokonało ciemności grzechu.

  Boże, Ty przez swojego Syna udzieliłeś wiernym światła swojej chwały, poświęć ten ogień i przez te święta wielkanocne rozpal w nas tak wielkie pragnienie nieba, abyśmy z czystym sercem mogli dostąpić świąt wiekuistej światłości. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

   
  Życzenia Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  sobota, 15 kwietnia 2017 00:00

  Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wszystkim naszym Parafianom oraz odwiedzającym naszą stronę internetową, życzymy spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.

  Niech Zmartwychwstały Jezus Chrystus zaowocuje w naszych sercach i pozwoli z nową siłą powrócić do obowiązków dnia codziennego. Niech przezwycięży wszelkie niepokoje i stanie się źródłem spokoju i radości.

  Proboszcz Parafii Chroberz
  Ks Waldemar Krochmal

   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 9 z 80
  stat4u