.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Bieg Tropem Wilczym 2020 w Chrobrzu. Tak uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 06 marca 2020 08:29

  VI edycja Biegu Tropem Wilczym w Chrobrzu z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przechodzi do historii. Obchody rozpoczęli harcerze z 1. Wielopoziomowej Chroberskiej Drużyny Harcerskiej z druhną drużynową podharcmistrz Gabrielą Kłap oraz komendantką Hufca ZHP Pińczów podharcmistrz Anną Steckiewicz uczestnicząc w uroczystej mszy świętej w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Nabożeństwo odprawił i homilię wygłosił proboszcz parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chrobrzu ksiądz Robert Borecki. Poczet sztandarowy Hufca ZHP Pińczów prezentowali Igor Litwiński, Anna Natwora i Iga Świetlik. W kazaniu ksiądz proboszcz przytoczył cytat: "Chcieli nas zakopać. Nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem" . Przez lata nazywano Ich bandytami, zdrajcami ojczyzny, sługusami reakcji. Musieli się ukrywać po lasach, schwytani byli torturowani, odzierani z żołnierskiej godności, mordowani i zakopywani w dołach śmierci. Po wielu latach doczekali się przywrócenia czci i należnej Im pamięci. Po zakończeniu mszy świętej odśpiewano Boże coś Polskę.

  Więcej…
   
  Przewodniczący KEP o koronawirusie: zachęcam duchowieństwo i wiernych do zachowania zwiększonej ostrożności Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 06 marca 2020 08:29

  W związku z możliwością pojawienia się koronawirusa na terenie Polski, zachęcam duchowieństwo i wiernych do zachowania zwiększonej ostrożności. W ewentualnych ogniskach tego zjawiska należy – w kościołach i pomieszczeniach parafialnych – przez czas jego trwania starać się o pomniejszenie ryzyka zachorowań poprzez zwrócenie szczególnej uwagi na zachowywanie podstawowych zasad higieny – podkreśla w komunikacie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Komunikat Przewodniczącego KEP nie jest do odczytywania podczas Mszy Świętych, lecz jest skierowany do księży biskupów i duchownych, w celu podjęcia stosownych decyzji, w sytuacji zagrożenia pojawienia się ognisk tego wirusa.

  Więcej…
   
  Zbliża się Środa Popielcowa Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 24 lutego 2020 22:28

  Najbliższa środa to Środa Popielcowa rozpoczynająca Okres Wielkiego Postu. Biskup Kielecki Jan Piotrowski odprawi Mszę św. z obrzędem posypania głów popiołem w Bazylice Katedralnej o godz. 18.00.

  Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły, czyli ograniczenie posiłków do trzech w ciągu dnia, w tym dwóch mniejszych i jednego do syta. Prawem o wstrzemięźliwości związane są osoby, które ukończyły 14. rok życia, a prawem o poście ścisłym osoby między 18 a 60 rokiem życia.

  Więcej…
   
  Święto Ofiarowania Pańskiego / Dzień Życia Konsekrowanego. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 03 lutego 2020 20:36
  Święto Ofiarowania Pańskiego nawet w zwyczaju zapalania gromnic związane jest ze światłem. Ale w celebracji tego wydarzenia chodzi przede wszystkim o to Światło, którym jest Chrystus. On oświeca nasze umysły i serca, aby odnalazły w Nim prawdę. Chrystus jest chwałą narodów, ale jedynie tych, które Go przyjmują.
  Wierni maja być świadkami nadziei - cnoty, którą zawdzięczają Chrystusowi i którą otrzymują w darze od Ojca. Czerpiąc z owoców Zmartwychwstania, posiadają nie tylko przeszłość, lecz przede wszystkim przyszłość. Kiedy mówi się o nadziei - a właściwie o jej źródle, którym jest Syn Boży - należy podkreślić, że bez świadectwa chrześcijan o zwycięstwie Chrystusa (zwycięstwie życia nad śmiercią, dobra nad złem) ludzkość nie odnajdzie tej ważnej cnoty boskiej.

  W czasie Mszy Świętej o godz. 10.00 dzieci klasy trzeciej przed I Komunią Świętą otrzymały świecę i książeczkę do nabożeństwa, które poświecił nasz Ksiądz Proboszcz Robert Borecki. Bóg zapłać.

   
  Harmonogram wizyty duszpasterskiej 14.01 – 18.01 Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 15 stycznia 2020 17:29

  Harmonogram wizyty duszpasterskiej na bieżący tydzień.
  Wtorek, od 9:00 – Wola Chroberska
  Środa, od 9:00 – Rudawa Stara i Nowa do nr 32 (p. Ryszard Zieba).
  Czwartek, od 9:00 – Rudawa Nowa od p. Zbigniewa Biesagi do końca.
  Piątek, od 9:00 – Chroberz, Ul. Kolejowa, ul. Olszyk.
  Sobota, od godz. 9:00 – ul. Staropolska.

  Źródło: tablica ogłoszeń / chroberz.info

   
  Harmonogram kolędy 20.01 – 04.02 Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 14 stycznia 2020 18:17

  Przedstawiamy harmonogram wizyty duszpasterskiej w parafii Chroberz. W rozwinięciu

  Więcej…
   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 9 z 108
  stat4u