...................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Wielki Piątek Męki Pańskiej (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 14 kwietnia 2017 23:00

  W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Gromadzi nas natomiast na rozważanie Męki Pańskiej, uroczystą adorację Krzyża i modlitwę za całą ludzkość. Zbliżając się dziś do stóp Chrystusa, by je ucałować, pamiętajmy o tym, że nasze szczęście wieczne okupił On okrutną męką i śmiercią na drzewie hańby.

  Pomnij, Boże, na swoje miłosierdzie, otaczaj nieustanną opieką i uświęcaj lud swój, dla którego Twój Syn, Jezus Chrystus, ustanowił paschalne misterium, przelewając Krew swoją. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

  - Galeria zdjęć z Wielkiego Piątku: https://goo.gl/photos/7kjVCELJvxrLUu1c7

   
  Wielki Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 14 kwietnia 2017 10:01

  Wielki Czwartek jest nazwany dniem Eucharystii i Kapłaństwa, bo te dwa sakramenty zostały ustanowione podczas Ostatniej Wieczerzy. Nie zapominajmy jednak o tym, że jest to również dzień miłości i służby. Za przykładem Chrystusa w katedrach i wielu kościołach parafialnych obmywa się dzisiaj nogi dwunastu mężczyznom. Eucharystia i Kapłaństwo nie mogą istnieć bez miłości.

  Wszechmogący, wieczny Boże, obchodzimy pamiątkę najświętszej Wieczerzy, podczas której Twój Jednorodzony Syn, mając się wydać na śmierć, pozostawił Kościołowi nową wiekuistą Ofiarę i Ucztę swojej miłości; spraw, abyśmy z tak wielkiego misterium czerpali pełnię miłości i życia. Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.

  Więcej…
   
  Triduum Paschalne Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 14 kwietnia 2017 09:57

   
  Wyniki Parafialnego Konkursu Palm Wielkanocnych (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 14 kwietnia 2017 09:54

  I miejsce: Grzegorz, Tomasz Joanna, Małgorzata Lozia
  II miejsce: Koło Gospodyń Wiejskich w Nieprowicach
  III miejsce: uczniowie kl. III S.P. w Chrobrzu z Panią Elżbietą Koral

  Wyróżnienie: Chroberskie Stowarzyszenie Kobiet

  Podziękowanie dla Społeczności Szkoły Podstawowej w Chrobrzu za przygotowanie Palm Wielkanocnych

  Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal serdecznie dziękuje wszystkim biorącym udział w  konkursie i parafianom i gościom uczestniczącym w obchodach Niedzieli Palmowej 2017r. Bóg zapłać.

   
  Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. 2017r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 11 kwietnia 2017 08:42

  Hosanna Synowi Dawidowemu! Błogosławiony, który idzie w imię Pańskie. O Królu izraelski! Hosanna na wysokości!

  Dzisiejsza liturgia streszcza cały Wielki Tydzień.  Zaczynamy od naśladowania rzesz, które z palmami w rękach wprowadziły Chrystusa do Jerozolimy, gdzie miał złożyć swoją Najświętszą Ofiarę na krzyżu. A potem słuchamy opisu Męki Pańskiej i nie możemy się nadziwić zmienności ludzkich postaw. Ta liturgia pokazuje prawdę o każdym z nas, którzy miotamy się między teoretycznym wyborem Chrystusa i Jego praktycznym odrzucaniem.

  Wszechmogący, wieczny Boże, uświęć- te gałązki swoim błogosławieństwem i spraw, abyśmy, idąc z radością za Chrystusem Królem, mogli przez Niego dojść do wiecznego Jeruzalem. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

   
  Piąta Niedziela Wielkiego Postu, 2 kwietnia 2017r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 04 kwietnia 2017 10:04

  W liturgii poprzedzającej Wielki Tydzień Kościół ukazuje nam Jezusa Chrystusa jako Pana życia i śmierci. Jest to szczególnie ważne w kontekście przygotowania do głębszego przeżywania tajemnicy Chrystusowej męki i śmierci. On nie jest bowiem przypadkową ofiarą ludzkich intryg. Świadomie nie skorzystał z Bożej mocy dla siebie, ale przyjmując za nas śmierć, objawił nam bezmiar swojej miłości.

  W czasie Mszy Świętej o godz, 12.00 Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal dokonał uroczystego poświęcenia i wręczenia książeczek do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej które przybyły wraz ze swoimi rodzicami.

  Po Mszy Świętej odprawione zostały Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 10 z 80
  stat4u