.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii A.D. 2020 r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 10 marca 2020 09:29
  Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w dniach 13 - 15. 03. 2020 r., które poprowadzi Ojciec dr Alojzy Warot - Rektor Wyższego Seminarium Duchownego OO. Franciszkanów pw. św. Bonawentury w Krakowie.
  Plan rekolekcji:
  piątek 13 marca 2020 r.
  8.00 - Nauka Ogólna.
  10.00 - Dzieci, Szkoła Podstawowa.
  12.00 - Młodzież, ZSCKR.
  16.00 - Młodzież Szkolna , Pracująca i Studenci.
  17 - Droga Krzyżowa.
  sobota 14 marca 2020 r.
  9.00 - Nauka Ogólna.
  9.30 - 10.30 i  11.30 - 13.00 Spowiedź.
  12.00 - Dzieci, Szkoła Podstawowa.
  15.00 - Młodzież Szkolna, Pracująca i Studenci.
  15.30 - 16.30 Spowiedź.
  16.00 - Nauka Ogólna.
  niedziela 15 marca 2020 r.
  7.30 - Godzinki o N.P.N.M.P.
  8.00 - Nauka Ogólna.
  10.00 - Nauka Ogólna - Dzieci.
  12.00 - Nauka Ogólna - Młodzież.
  Zapraszamy wszystkich parafian do udział w Rekolekcjach Wielkopostnych: dzieci, młodzież uczącą się , studiującą, pracującą, dorosłych, rodziców, starszych, chorych, wszystkich chętnych.
  Pamiętamy o przykazaniu kościelnym: "przynajmniej raz w roku spowiadać się i w czasie wielkanocnym komunię świętą przyjąć".
  "Nawróćmy się do Boga całym swym sercem."
  Życzę siły i wytrwałości: Wasz Ksiądz Proboszcz Robert Borecki wraz z Ojcem Rekolekcjonistą.
   
  1000 lat powstania naszej parafii. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 10 marca 2020 00:00

  Dnia 16 sierpnia 2020 roku o godzinie 15.00 Ksiądz Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski, będzie przewodniczył Eucharystii z racji Obchodów 1000 rocznicy powstania Naszej Parafii.

  Już dziś zapraszam do udziału Kapłanów związanych z tą parafią , wszystkich moich parafian, rodaków, zacnych gości, przedstawicieli władz na różnych szczeblach pełnionej funkcji państwowej, przedstawicieli różnych organizacji społecznych, zawodowych i wszystkich chętnych do udziału w tych radościach. Z serca zapraszamy.

  Więcej…
   
  Bieg Tropem Wilczym 2020 w Chrobrzu. Tak uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 06 marca 2020 08:29

  VI edycja Biegu Tropem Wilczym w Chrobrzu z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przechodzi do historii. Obchody rozpoczęli harcerze z 1. Wielopoziomowej Chroberskiej Drużyny Harcerskiej z druhną drużynową podharcmistrz Gabrielą Kłap oraz komendantką Hufca ZHP Pińczów podharcmistrz Anną Steckiewicz uczestnicząc w uroczystej mszy świętej w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Nabożeństwo odprawił i homilię wygłosił proboszcz parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chrobrzu ksiądz Robert Borecki. Poczet sztandarowy Hufca ZHP Pińczów prezentowali Igor Litwiński, Anna Natwora i Iga Świetlik. W kazaniu ksiądz proboszcz przytoczył cytat: "Chcieli nas zakopać. Nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem" . Przez lata nazywano Ich bandytami, zdrajcami ojczyzny, sługusami reakcji. Musieli się ukrywać po lasach, schwytani byli torturowani, odzierani z żołnierskiej godności, mordowani i zakopywani w dołach śmierci. Po wielu latach doczekali się przywrócenia czci i należnej Im pamięci. Po zakończeniu mszy świętej odśpiewano Boże coś Polskę.

  Więcej…
   
  Przewodniczący KEP o koronawirusie: zachęcam duchowieństwo i wiernych do zachowania zwiększonej ostrożności Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 06 marca 2020 08:29

  W związku z możliwością pojawienia się koronawirusa na terenie Polski, zachęcam duchowieństwo i wiernych do zachowania zwiększonej ostrożności. W ewentualnych ogniskach tego zjawiska należy – w kościołach i pomieszczeniach parafialnych – przez czas jego trwania starać się o pomniejszenie ryzyka zachorowań poprzez zwrócenie szczególnej uwagi na zachowywanie podstawowych zasad higieny – podkreśla w komunikacie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Komunikat Przewodniczącego KEP nie jest do odczytywania podczas Mszy Świętych, lecz jest skierowany do księży biskupów i duchownych, w celu podjęcia stosownych decyzji, w sytuacji zagrożenia pojawienia się ognisk tego wirusa.

  Więcej…
   
  Zbliża się Środa Popielcowa Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 24 lutego 2020 22:28

  Najbliższa środa to Środa Popielcowa rozpoczynająca Okres Wielkiego Postu. Biskup Kielecki Jan Piotrowski odprawi Mszę św. z obrzędem posypania głów popiołem w Bazylice Katedralnej o godz. 18.00.

  Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły, czyli ograniczenie posiłków do trzech w ciągu dnia, w tym dwóch mniejszych i jednego do syta. Prawem o wstrzemięźliwości związane są osoby, które ukończyły 14. rok życia, a prawem o poście ścisłym osoby między 18 a 60 rokiem życia.

  Więcej…
   
  Święto Ofiarowania Pańskiego / Dzień Życia Konsekrowanego. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 03 lutego 2020 20:36
  Święto Ofiarowania Pańskiego nawet w zwyczaju zapalania gromnic związane jest ze światłem. Ale w celebracji tego wydarzenia chodzi przede wszystkim o to Światło, którym jest Chrystus. On oświeca nasze umysły i serca, aby odnalazły w Nim prawdę. Chrystus jest chwałą narodów, ale jedynie tych, które Go przyjmują.
  Wierni maja być świadkami nadziei - cnoty, którą zawdzięczają Chrystusowi i którą otrzymują w darze od Ojca. Czerpiąc z owoców Zmartwychwstania, posiadają nie tylko przeszłość, lecz przede wszystkim przyszłość. Kiedy mówi się o nadziei - a właściwie o jej źródle, którym jest Syn Boży - należy podkreślić, że bez świadectwa chrześcijan o zwycięstwie Chrystusa (zwycięstwie życia nad śmiercią, dobra nad złem) ludzkość nie odnajdzie tej ważnej cnoty boskiej.

  W czasie Mszy Świętej o godz. 10.00 dzieci klasy trzeciej przed I Komunią Świętą otrzymały świecę i książeczkę do nabożeństwa, które poświecił nasz Ksiądz Proboszcz Robert Borecki. Bóg zapłać.

   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 10 z 109
  stat4u