.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Zakończono kolejny etap budowy plebani (galeria) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 09 sierpnia 2012 11:46

  Jak poinformował naszą redakcję proboszcz parafii Chroberz, ksiądz Waldemar Krochmal - Zakończyliśmy kolejny etap budowy plebanii; instalacje elektryczną; prace hydrauliczno-instalacyjne c.o i wodno-kanalizacyjne. Przygotowano także podłoże pod podłogi. W niedziele 5 sierpnia, postęp prac oglądali liczni parafianie.

  W tym roku do wykonania zostało jeszcze tynkowanie wewnętrznych ścian, oczywiście w zależności od ofiarności parafian i gości. Więcej w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  II Gorczański Bieg Górski im. Błogosławionego Jana Pawła II Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 05 sierpnia 2012 13:22

  Szczęść Boże,

  Ostoja Górska Koninki organizuje II Gorczański Bieg Górski im. Bł. Jana Pawła II, nad którym Patronat Honorowy objął Kardynał Stanisław Dziwisz. Bieg jest dziękczynieniem za Dar Jana Pawła II. Pobiec może każdy. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i spotkaniu z miłośnikami gór i aktywnego spędzania czasu.

  Bieg startuje 19 sierpnia 2012r. o godzinie 10:00 w Koninkach, do pokonania trasa o długości około 15 km.

  Szczegóły na stronie internetowej www.koninki.pl

   

   
  Z życia diecezji: Bp Ryczan zaprasza na Pielgrzymkę Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 26 lipca 2012 22:32

  Bp Kazimierz Ryczan wystosował zaproszenie do udziału w XXXI Kieleckiej Pielgrzymce na Jasną Górę, która 6 sierpnia wyruszy z Wiślicy. Zaproszenie zostanie odczytane we wszystkich kościołach naszej diecezji w najbliższą niedzielę.

  Więcej…
   
  Chroberska Księga Łask Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  sobota, 21 lipca 2012 08:25

  Proboszcz naszej parafii, ksiądz Waldemar Krochmal, rozpoczął zbieranie oraz dokumentowanie świadectw o łaskach, które dokonały się dzięki wstawiennictwu Chrobrskiej Matki Bożej Wniebowziętej. O wspaniałych cudach i łaskach, których dostąpili parafianie modląc się żarliwie przed świętym obrazem w naszej świątyni wiadomo było od dawna. Świadczą o tym m.in. liczne wota, które znajdują się w chroberskim kościele i które przynoszone były od dziesiątków lat. Ich usystematyzowanie oraz zebranie w tzw. Księgę Łask nie jest prostym zadaniem, jednak Ksiądz Proboszcz podjął się tego trudnego zadania. Jeśli autorzy świadectw wyrażą zgodę będą one publikowane na naszej stronie w zakładce „Chroberska Księga Łask”. Pozostałe natomiast są i będą dostępne tylko i wyłącznie w „Księdze łask” znajdującej się w archiwum parafialnym. Za pośrednictwem strony internetowej naszej parafii publikujemy przejmujące świadectwo pana Stanisława Kamińskiego z Chrobrza. Więcej informacji w rozwinięciu artykułu...

  Więcej…
   
  Wspomnienie (16 - 22.07.2012r.) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 17 lipca 2012 15:38

  W miniony poniedziałek (16.07.2012r.) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel.

  Natomiast w najbliższy piątek (20.07.2012r.) wspomnienie błogosławionego Czesława, prezbitera.

  Poniedziałkowe wspomnienie zwraca nas w kierunku Maryi objawiającej się na górze Karmel, znanej już z tekstów Starego Testamentu - z historii proroka Eliasza. W XII wieku po Chrystusie do Europy przybyli, prześladowani przez Turków, duchowi synowie Eliasza, prowadzący życie kontemplacyjne na Karmelu. Również w Europie spotykali się z niechęcią. Jednakże Stolica Apostolska, doceniając wyrzeczenia i umartwienia, jakie podejmowali zakonnicy, ułatwiała zakładanie nowych klasztorów. Więcej o tygodniowych wspomnieniach w rozwinięciu artykułu...

  Więcej…
   
  Dwugłos słowa Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  sobota, 14 lipca 2012 09:31

  Moderatorzy Dzieła Biblijnego im. Bł. Jana Pawła II i Wspólnoty Dobrego Słowa i Eucharystii zapraszają na DWUGŁOS SŁOWA, czyli do korzystania z codziennych komentarzy do czytań mszalnych w wersji mp3 (w jęz. angielskim i polskim). Pliki do pobrania na stronie www.wdsie.pl zakładka Pobierz/ Dobre Słowo.

  Ks. Marcin Kowalski
  Ks. Leszek Starczewski

  Źródło: www.diecezja.kielce.pl

   
  << pierwsza < poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 następna > ostatnia >>

  Strona 94 z 108
  stat4u