.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dzień powszedni: 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Rząd zamyka cmentarze na Wszystkich Świętych Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 30 października 2020 16:37

  Zapadła decyzja, że zarówno w dzień Wszystkich Świętych, a także dzień przed i dzień po cmentarze będą zamknięte - poinformował premier Mateusz Morawiecki.

  Premier poinformował o decyzji zamknięcia cmentarzy w najbliższy weekend od 31 października do 2 listopada. - Dzień poprzedzający, Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dni, kiedy cmentarze będą zamknięte - powiedział. Podkreślił jednocześnie, że obostrzenie nie dotyczy uroczystości pogrzebowych i czynności z nimi związanych. - Liczba zachorowań każdego dnia jest wyższa i nie możemy pozwolić, żeby przed cmentarzami, czy w komunikacji gromadziły się duże grupy osób.

  Więcej…
   
  Kolejne święto parafii z nami Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 27 października 2020 07:36

  25 października parafia Chroberz uroczyście świętowała wspomnienie liturgiczne św. Jana Kantego, którego relikwie znajdują się w naszej świątyni. W dniu tego prezbitera, ustanowiono w Chrobrzu jeden z odpustów parafialnych (przypomnijmy pozostałe 15 sierpnia i 10 maja- św. Izydora).

  Parafia w Chrobrzu  od początku swojego istnienia, miała silne związki z Krakowem, a później z Akademią Krakowską. Nie dziwi więc fakt, że dobudowanej w XVII wieku kaplicy nadano patronat świętemu Janowi Kantemu.

  Ten dzień był również podwójnym świętem z racji Bierzmowania do którego przystąpiła młodzież z naszej parafii.

  parafia Chroberz odpust

   

  Więcej…
   
  Przewodniczący Episkopatu prosi o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 16 października 2020 13:49

  Zwracam się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń – napisał abp Stanisław Gądecki w komunikacie wobec nowych obostrzeń sanitarnych podczas zgromadzeń religijnych.

  Zachęcił również księży biskupów, „aby – w związku z ciągłym zagrożeniem życia i zdrowia wszystkich Polaków – udzielali stosownych dyspens od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane, na terenie swoich diecezji.” Dodał, że skorzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na Mszy Świętej nie jest grzechem.

  Zaapelował również do młodych zaangażowanych w duszpasterstwa parafialne i akademickie o bezpieczną pomoc osobom starszym i potrzebującym. „Nie zapominajmy o tym, że zwykła rozmowa telefoniczna może dać ludziom chorym i starszym pociechę i nadzieję” – podkreślił w komunikacie.

  Poprosił również o modlitwę w intencji chorych oraz tych, którzy stracili swoich najbliższych. „Pamiętajmy także o tych osobach, które poświęcają swoje życie i zdrowie w służbie społecznej – za pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, w tym wojska, policji i straży pożarnej” – napisał przewodniczący Episkopatu w komunikacie.

  Więcej…
   
  Wybór Jana Pawła II to wydarzenie raz na tysiąc lat Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 16 października 2020 13:45

  Wybór Karola Wojtyły na papieża to wydarzenie, które ma miejsce raz na tysiąc lat dla chrześcijańskiego Narodu, Polaków, i być może nigdy już się nie powtórzy tego rodzaju sytuacja – powiedział przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki w rozmowie z Biurem Prasowym KEP.

  Więcej…
   
  4 października: Niedziela św. Franciszka Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 30 września 2020 08:43

  W dniu liturgicznego wspomnienia św. Franciszka z Asyżu przypadającego 4 października będziemy obchodzić Niedzielę św. Franciszka, która kończy „Czas dla Stworzenia”, rozpoczęty 1 września Dniem Modlitwy o Ochronę Stworzenia.

  Tegoroczny „Czas dla Stworzenia” zbiega się z Jubileuszem Ziemi obchodzonym z okazji 50-lecia ustanowienia Dnia Ziemi. „W tym okresie chrześcijanie na całym świecie pogłębiają swoją wiarę w Boga Stwórcę i jednoczą się w sposób szczególny na modlitwie i w działaniach na rzecz ochrony wspólnego domu” – czytamy w orędziu papieża Franciszka na Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia 2020.

  Więcej…
   
  Rozpoczyna się Tydzień Wychowania Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 14 września 2020 08:00

  W dniach 13-20 września 2020 r. w Kościele w Polsce już po raz dziesiąty będziemy obchodzili Tydzień Wychowania. W tym roku pod hasłem: „Budujmy więzi”. Zachęcamy do lektury Listu Pasterskiego KEP przygotowanego na ten tydzień.

  Więcej…
   
  << pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

  Strona 11 z 119
  stat4u