.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • 11 lutego Światowy Dzień Chorego Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 05 lutego 2012 21:32

  W najbliższy piątek, 11 lutego, obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. Został on ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku. Miało to miejsce w 75 rocznicę objawień fatimskich i w 11 rocznicę zamachu na jego życie. Święto jest obchodzone corocznie w Kościele katolickim 11 lutego, kiedy to Kościół powszechny wspomina pierwsze objawienie Maryi w Lourdes. Pamiętajmy w tym dniu o wszystkich osobach chorych i cierpiących, potrzebujących naszej pomocy i modlitwy.

  Postarajmy się uczestniczyć w tym dniu we Mszy Świętej połączonej z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Warto o tej Mszy powiadomić chorych i pomóc im w dotarciu do kościoła na godz. 17.00! Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

   
  Siostry Felicjanki z Chrobrza Drukuj
  Wpisany przez www.chroberz.info   
  wtorek, 31 stycznia 2012 15:03

  Z cyklu „Czy wiesz, że...” przedstawiam kolejną bardzo mało znaną (w żadnych naszych regionaliach nie publikowaną) historię dotyczącą naszego Chrobrza. Związana ona jest ze Zgromadzeniem Sióstr Świętego Feliksa z Kantalicjo Trzeciego Zakonu Regularnego Świętego Franciszka Serafickiego (taka jest pełna nazwa zgromadzenia), popularnie nazywanego „felicjankami”, które jak się okazuje miały swój kilkuletni epizod w Chrobrzu. Więcej w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  Podsumowanie roku 2011 Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 24 stycznia 2012 18:29

  Publikujemy „Sprawozdanie A.D. 2011” z życia parafii Chroberz, które obejmuje zarówno czysta dane statystyczne jak i dane dotyczące najważniejszych wydarzeń w parafii oraz aspekt duchowy naszej wspólnoty.

  Liczba mieszkańców parafii to 1996 osób zameldowanych.

  Więcej…
   
  Zapraszamy do obejrzenia szopki bożonarodzeniowej (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 01 stycznia 2012 15:12

  Historia szopek sięga czasów średniowiecza. Pierwszą świąteczną aranżację, która miała przybliżyć wiernym tajemnicę Narodzin Zbawiciela przygotował św. Franciszek z Asyżu w roku 1223 we włoskiej miejscowości Reggio lub Greccio. Zakon franciszkański propagował ideę szopek, aż rozprzestrzeniła się po całej Europie.

  Misterium bożonarodzeniowe pojawiło się w Polsce pod koniec XIII w. i otrzymało nazwę jasełek (jasło w języku staropolskim oznaczało żłóbek). Najstarsze polskie figury jasełkowe - drewniane XIV-wieczne figurki pokryte barwną polichromią pochodzą z klasztoru Klarysek przy ul. Grodzkiej w Krakowie.

  Zapraszamy do obejrzenia szopki bożonarodzeniowej w kościele parafialnym w Chrobrzu. Zdjęcie w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  Miniony tydzień upłynął w naszej parafii obfitując w liczne wydarzenia (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 13 grudnia 2011 07:54

  Trwa Adwent, dzieci i dorośli uczestniczą we mszy św. roratniej, tegorocznym tematem przewodnim jest historia życia Karola Wojtyły. W czwartek 8 grudnia przypadało święto Niepokalanego Poczęcia NMP. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej otrzymały od swoich rodziców poświęcone medaliki. W piątek z okazji zbliżających się imienin księdza Waldemara - proboszcza i księdza Waldemara – wikariusza, odprawiona została msza święta  w Ich intencji, zamówiona przez dyrekcję, nauczycieli, pracowników i młodzież ZSCKR w Chrobrzu.

  Więcej…
   
  Plebania już z oknami (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 09 grudnia 2011 09:38

  Kończy się rok 2011, a wraz z nim zakończył się kolejny etap odbudowy budynku plebani w Chrobrzu. Najważniejsze jest, że budynek został przykryty, wstawiono również okna. Postęp prac można zobaczyć na naszych zdjęcia, które prezentujemy w rozwinięciu newsa...

  Więcej…
   
  << pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 następna > ostatnia >>

  Strona 103 z 109
  stat4u