.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dzień powszedni: 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Wielki Tydzień - godziny spotkań i adoracji Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 06 kwietnia 2012 09:16

   

  Publikujemy szczegółowy rozkład spotkań w naszym kościele związanymi z obchodami Wielkiego Tygodnia. Dzięki uprzejmości proboszcza, księdza Waldemara Krochmala możemy zapoznać się z godzinami adoracji, szczegółowym planem poświęcenia pokarmów.

  WIELKI  PIĄTEK  MĘKI PAŃSKIEJ:

  Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego, gdzie będzie adorowany:

   

  • po zakończeniu liturgii zaśpiewamy  Gorzkie Żale
  • o godz. 20.00 - adoracja dzieci
  • 21.00 -adoracja młodzieży, kandydaci  do s. Bierzmowania
  • od 22.00 do 24.00-adoracja indywidualna
  WIELKA SOBOTA:
  Wielka  Sobota jest dniem  adoracji Najświętszego  Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa.
  Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych.

  O godz.8.00-Poświecenie pokarmów
  i po niej Adoracja do g. 9.00 - Zawrża,
  -od g. 9.00 do g.10.00 - Aleksandrów

  –o godz.10.00 -Poświecenie pokarmów
  -i po niej Adoracja do g.11.00 - Wola Chroberska
  -od g. 11.00 do g.12.00 - Wojsławice

  -o godz.12.00 -Poświecenie pokarmów
  i po niej Adoracja do g.13.00 -Chroberz
  -od g.13.00 do g. 14.00 -Rudawa

  - o godz.14.00 -Poświecenie pokarmów
  i po niej Adoracja do g. 15.00-Nieprowice

  - o godz.15.00 -Koronka do Bożego Miłosierdzia
  -od g.15.30 do g.17.00-sprzątanie

  - od 17.00 do 19.00 -adoracja indywidualna

  o godz. 19.00- rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego w sobotni wieczór.
   
  Będą podziwiać chroberski kościół Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 05 kwietnia 2012 09:47

  Kościół parafialny w Chrobrzu będzie jednym z etapów realizacji projektu „Sztuka na kółkach” realizowanego przez Stowarzyszenie Historyków Sztuki. Dwie grupy odwiedzą XVI wieczną, chroberską świątynie 17 kwietnia o godzinie 8:40, 9:45 i 10:40. Projekt ma na celu „wydostać” sztukę z ram i udowodnić, że można z nią obcować w różnych miejscach, nie tylko w muzeach i galeriach w dużych miastach, ale także w miasteczkach, na wsi, „u siebie”. Więcej informacji w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  Zaprezentowali piękne palmy (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 03 kwietnia 2012 11:59

  Przed mszą świętą nastąpiło poświęcenie i procesyjne wejście z palmami do kościoła. Jury oceniające palmy wytypowało trzy najpiękniejsze. Zwyciężyła palma wykonana przez dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej w Chrobrzu, drugie miejsce zajęła największa palma wykonana przez panią Anitę Lozia z rodziną, a trzecie miejsce przypadło palmie wykonanej przez uczniów klasy VI Szkoły Podstawowej w Chrobrzu. Zwycięzcy, jak i pozostałe dzieci zostały nagrodzone słodyczami. W rozwinięciu newsa zdjęcia...

  Więcej…
   
  7 lat temu bł. Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 02 kwietnia 2012 12:10

  Dokładnie siedem lat temu, w wigilię Święta Miłosierdzia i w pierwszą sobotę miesiąca, 2 kwietnia 2005 roku, "odszedł do Domu Ojca" Jan Paweł II. Jan Paweł II, papież-Polak przez ponad 26 lat zasiadał na Stolicy Piotrowej. Jego pontyfikat wywarł ogromny wpływ na losy Kościoła i świata, a postawa papieża w obliczu cierpienia i choroby stała się źródłem nadziei dla milionów ludzi. Sześć lat po jego śmierci, 1 maja ubiegłego roku, papież Benedykt XVI beatyfikował Jana Pawła II, który od tej pory jest błogosławionym Kościoła katolickiego. Dopiero po zakończeniu procesu kanonizacji papież Polak mógłby zostać uznany za świętego. Więcej w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  Dziś obchodzimy Niedzielę Palmową Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 01 kwietnia 2012 10:33

  Dziś w kościele katolickim obchodzona jest Niedziela Palmowa. Święto zostało ustanowione na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna ono Wielki Tydzień, okres duchowego przygotowania do świąt, będącego wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem męki Chrystusa.

  Niedziela Palmowa jest pamiątką wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. W tym dniu w kościołach organizowane są uroczyste procesje z palmami, które mają przypominać wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat. Niedziela Palmowa obchodzona jest w Polsce od średniowiecza. Według obrzędów katolickich, tego dnia wierni przynoszą do kościoła palemki, symbol odradzającego się życia.

   
  Medyczna analiza Męki Pańskiej Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 28 marca 2012 16:17

  W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego”, który ukaże się z datą 1 kwietnia (numer  13) będziemy mogli przeczytać ciekawy artykuł związany z nadchodzącym Wielkim Tygodniem, a dokładnie z Męką Pańską. Jest to wywiad księdza Jaklewicza z kardiologiem, profesorem Władysławem Sinkiewiczem, którego tematem przewodnim jest medyczny aspekt śmierci Jezusa na krzyżu.

  Profesor Sinkiewicz jest autorem jedynej w polskiej literaturze medycznej analizy cierpień i przyczyn zgonu Jezusa. Śmierć na krzyżu uchodziła w starożytności za jedną z najbardziej przerażających tortur, głównie dlatego, że była agonią w potwornym bólu rozciągniętą w czasie. Więcej informacji w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  << pierwsza < poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 następna > ostatnia >>

  Strona 111 z 119
  stat4u