.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dzień powszedni: 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Zaproszenie - Spotkanie Młodzieży Diecezji Kieleckiej Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 08 czerwca 2011 08:15

  W dniu 18 czerwca br. odbędzie się w Wiślicy IX Spotaknie Młodzieży Diecezji Kieleckiej pod hasłem "W komunii z Bogiem". Młodzież pod opieką duszpasterzy zgromadzi się w kościołach stacyjnych - Chotel Czerwony, Jaurków, Kocina i Strożyska - o godz. 13.00, skąd po zawiązaniu wspólnoty i konferencji przejdzie w pielgrzymce do Wiślicy. Na Błoniach Polskich Świętych i Błogosławionych zaprezentujemy treści związane z tematem Spotkania przez krótkie konferencje, dynamiki, świadectwa, pantomimy i tańce. Następnie młodzi udadzą się do Bazyliki Wiślickiej, gdzie odbędzie się nabożeństwo ku czci Madonny Łokietkowej, a po nim o godz. 19.30 Eucharystia pod przewodnictwem ks. Bpa Kazimierza Ryczana. Całość zakończy o godz. 21.00 kocert w wykonaniu Magdy Anioł. Więcej informacji w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  Konferencja prasowa ISKK Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 07 czerwca 2011 10:52

  Najnowsze statystyki uczestnictwa w Mszach św. – opracowane przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego – zostaną zaprezentowane na konferencji prasowej we wtorek, 7 czerwca 2011 r., o godz. 11.00 w siedzibie Sekretariatu Episkopatu Polski (skw. Kard. S. Wyszyńskiego 6, sala nr 16). O wynikach badań, metodologii, tendencjach i przyczynach mówić będą: - ks. prof. Witold Zdaniewicz SAC, dyrektor ISKK - oraz ks. Wojciech Sadłoń SAC, ISKK.

   
  Rozpoczynamy „poświęcenie pól” Drukuj
  Wpisany przez Ks. Waldemar Krochmal   
  sobota, 04 czerwca 2011 13:02

  Rozpoczynamy „poświęcenie pól”, będzie ono miało uroczysty charakter – najpierw procesja z poświęceniem, a potem dziękczynna Msza św. przy czwartym ołtarzu- Eucharystia jest centrum życia i źródłem łask-spotkajmy się  z Chrystusem przechodzącym do naszej wsi.

  Porządek poświęcenia: godz.16.00 procesja i po niej Msza Św.
  5 czerwca - Wojsławice i Wola Chroberska;
  12 czerwca - Nieprowice i Rudawa;
  19 czerwca - Chroberz.

   
  „Uczynię cud tak wielki, że wszyscy będą mogli uwierzyć…” Drukuj
  Wpisany przez Anna Steckiewicz   
  niedziela, 15 maja 2011 14:42

  13 maja 2011 roku w święto Matki Bożej Fatimskiej na początku Mszy Świętej, Ksiądz Prefekt Waldemar Tłomak przypomniał o 30 rocznicy zamachu na Ojca Świętego błogosławionego Jana Pawła II na placu Św. Piotra w Rzymie. Od dnia beatyfikacji w naszym kościele jest wystawiony relikwiarz z relikwiami błogosławionego Jana Pawła II i trwają modlitwy dziękczynne wiernych. W tym samym dniu ponad 250 tys. osób przybyło do Fatimy na uroczystości dziękczynne za beatyfikację Jana Pawła II. Zgromadzeni ludzie mogli zobaczyć niecodzienne zjawisko: słońce otoczone różnokolorową obręczą.

  Więcej…
   
  Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  sobota, 14 maja 2011 07:20

  Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii odbędzie się w sobotę 28 maja o godz. 14:00. Dzieci i ich Rodziny polecamy modlitwie parafian. Wkrótce więcej informacji.

   
  Święto w Chrobrzu (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 10 maja 2011 14:17

  W niedzielę, 8 maja 2011 roku chroberska parafia obchodziła odpust z okazji święta patrona rolników – Św. Izydora. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ksiądz kanonik Tadeusz Szlachta z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Busku-Zdroju. We Mszy Świętej uczestniczyli parafianie i goście odwiedzający naszą parafię, a także poczty sztandarowe oraz druhowie z OSP Chroberz i OSP Nieprowice. Oprawę muzyczną zapewniła Kapela „Ponidzie”. Również panie z Gminnego Koła Gospodyń Wiejskich włączyły się w obchody święta. Przed Mszą Świętą program artystyczny zaprezentowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Chrobrzu - poświęcony Ojcu Świętemu błogosławionemu Janowi Pawłowi II. Zdjęcia w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  << pierwsza < poprzednia 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 następna > ostatnia >>

  Strona 140 z 141
  stat4u