.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Zapraszamy na uroczystości Bożego Ciała PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 04 czerwca 2012 06:46

  Zapraszamy na Boże Ciało do Nieprowic. Uroczysta suma o godz. 11.00, a potem procesja parafialna ulicami Nieprowic.

  Nasza parafialna procesja Bożego Ciała wyruszy tradycyjną trasą do czterech ołtarzy Mszy Świętej. Zapraszamy dzieci Komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych, panie niosące feretrony, panów niosących chorągwie, ministrantów, wszystkich parafian i gości. Na zakończenie procesji błogosławieństwo na cztery strony świata i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”.

  Proszę o udekorowanie okien  w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas.

  Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem  wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby  mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

  Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 przez całą  oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

  Ołtarze na oktawę - czwartek 14.VI przygotowują mieszkańcy: Chrobrza, Rudawy, Wojsławic, Aleksandrowa

  Dużo miłości.

  Proboszcz Parafii Chroberz
  ks Waldemar Krochmal

   
  stat4u