• Zapraszamy na uroczystości Bożego Ciała PDF Drukuj Email
    poniedziałek, 04 czerwca 2012 06:46

Zapraszamy na Boże Ciało do Nieprowic. Uroczysta suma o godz. 11.00, a potem procesja parafialna ulicami Nieprowic.

Nasza parafialna procesja Bożego Ciała wyruszy tradycyjną trasą do czterech ołtarzy Mszy Świętej. Zapraszamy dzieci Komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych, panie niosące feretrony, panów niosących chorągwie, ministrantów, wszystkich parafian i gości. Na zakończenie procesji błogosławieństwo na cztery strony świata i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”.

Proszę o udekorowanie okien  w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas.

Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem  wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby  mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 przez całą  oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

Ołtarze na oktawę - czwartek 14.VI przygotowują mieszkańcy: Chrobrza, Rudawy, Wojsławic, Aleksandrowa

Dużo miłości.

Proboszcz Parafii Chroberz