• Opowiadania Andrzeja Rytelewskiego PDF Drukuj Email
    czwartek, 20 grudnia 2012 14:08

Przebywający w Chrobrzu i związany z Ośrodkiem Dziedzictwa Kulturowego Ponidzia w Chrobrzu pisarz Andrzej Rytelewski przygotował nowe utwory. „Pamiętnik Alison” - ciekawe i komiczne opowiadanie sensacyjne, które ukazuje czytelnikowi dwie, skrajnie różne osobowości kobiet: poważną i zrównoważoną Alison oraz roztrzepaną i gadatliwą Matyldę, utrzymującą kontakty nie tylko ze światem przestępczym, ale także z tajemniczymi mocami...Obydwie kobiety osadzono w jednej celi więziennej. Co z tego wynikło? Dla czytelnika – dużo śmiechu.

Drugie opowiadanie Andrzeja Rytelewskiego nosi tytuł „Dom Agaty”. Bohaterką jest wychowawczyni Domu Dziecka – Sabina, pełna poświecenia dla pokrzywdzonych przez los podopiecznych. Opowiadanie ukazuje różne postawy ludzi w stosunku do dzieci, przyrody, a także kariery i rozgłosu. I tu również nie brakuje śmiesznych momentów, które zapewnia postać pani redaktor Michaliny. Więcej informacji w rozwinięciu...

Obydwa opowiadania autor napisał podczas pobytu na Ponidziu. Możliwe, że wkrótce ukażą się drukiem, czego Panu Andrzejowi serdecznie życzymy. Dotychczas ukazały się powieści: „Lalande” i „Świat Darii”.

Autor: Ewa Rzepa