• Wystawa Drogi Świętego Jakuba PDF Drukuj Email
    czwartek, 12 grudnia 2013 07:49

Ośrodek Dziedzictwa Kulturowego i Tradycji Rolnej Ponidzia przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu

zaprasza na:

Wystawę Drogi Świętego Jakuba

do pałacu Wielopolskich w Chrobrzu.

Droga do Santiago to nie tylko droga fizyczna - szeroka asfaltowa, polna, czy górska ścieżyna; z przydrożnymi studniami, gospodami i całym zapleczem z myślą o strudzonym pielgrzymie. To także wytwory sztuki zaspokajające sferę uczuć i potrzeb wszystkich. Od początków powstania wokół Dróg Jakubowych rodziły się miasteczka i wioski, powstawały mosty i wygodne szlaki. Rozkwitała sztuka - projektowano kościoły i wyniosłe katedry. Rozwijały się literatura i muzyka. Regiony przez które wiodły „drogi" przeżywały i nadal przeżywają swój ekonomiczny rozwój. Więcej w rozwinięciu... Naszą wystawą pragniemy przybliżyć uczniom szkoły, odwiedzającym pałac i mieszkańców naszej gminy postać św Jakuba oraz przygotować do pielgrzymki dziękczynnej za pontyfikat bł Jana Pawła II.

BRACTWO ŚW. JAKUBA APOSTOŁA W WIĘCŁAWICACH STARYCH
    ZAPRASZA NA PIELGRZYMKĘ DZIĘKCZYNNĄ
    ZA PONTYFIKAT BŁ. JANA PAWŁA II

9664 km pielgrzymki Drogą św. Jakuba w podziękowanie za 9664 dni pontyfikatu oraz za kanonizację bł. Jana Pawła

Zapraszamy wszystkich, którzy pragną podziękować za pontyfikat bł. Jana Pawła II, pielgrzymując dowolnym odcinkiem Drogi św. Jakuba w Polsce lub za granicą do 15 kwietnia 2014 r. Przyjmując, że każda osoba z grupy 100 pielgrzymów pokona odcinek 97 km otrzymamy kilometraż odpowiadający liczbie dni pontyfikatu Papieża-Polaka. Zgłoszenia osób, które pragną włączyć się w pielgrzymkę przyjmujemy do 31 grudnia 2013 r. Każda osoba, która prześle swoje zgłoszenie drogą pocztową lub elektroniczną otrzyma okolicznościowy „Paszport Pielgrzyma", a po kanonizacji bł. Jana Pawła II certyfikat potwierdzający odbycie pielgrzymki.

Warunkiem otrzymania certyfikatu jest przesłanie do 15 kwietnia 2014 r. kopii „Paszportu Pielgrzyma" dokumentującego odbycie pielgrzymki. Kopie paszportów zostaną złożone w procesji z darami podczas uroczystości po kanonizacyjnych w Krakowie. Szczegóły dotyczące pielgrzymki będą dostępne na stronie www.swjakub.pl.

Jednocześnie pragniemy zaprosić na Niedzielne Pielgrzymowanie Małopolską Drogą św. Jakuba z Więcławic Starych do Bielan koło Kęt (97 km), które odbędzie się 23.02, 9.03, 23.03 i 16.04.2014 r.

Z pielgrzymkowym pozdrowieniem Buen Camino
    Kapituła Bractwa św. Jakuba w Więcławicach Starych

Zgłoszenia udziału prosimy kierować na adres e-mailowy:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pocztą na adres: Bractwo św. Jakuba w Więcławicach Starych; 32-901 Michałowice; Więcławice Stare 20

Szczegółowych informacji udziela:
    Franciszek Mróz - tel. kom. 664 329 302
    Józef Talik - tel. kom. 608 793 090

Źródło: ZSCKR Chroberz

Od Redakcji chroberz.info: oznakowanie szlaku na odcinku biegnącym przez gminę Złota sfinansował Urząd Gminy Złota.