.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dzień powszedni: 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • ,,Jezusowa moc źródłem duchowej odnowy człowieka XXI - Moja Wiosna” PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 27 lutego 2015 13:53

  Ludzka wiosna ma swój początek w sercu człowieka . XXI w. jest takim wiekiem , w którym nie ma miejsca dla Boga . Czarno to widzę jeśli ten stan jaki jest teraz przeze mnie zauważalny potrwa dłużej

  Co  nie pozwala Nam na odnowę Naszych serc ? (nawet serc kapłanów)

  Odpowiedź jest bardzo prosta : brak wiary w Syna Bożego , w Jezusa , w Jego Słowa pełne Mocy Ducha Świętego , Ducha , w którym Kłamstwa nie znajdziemy . Szatan zasiewa w Naszych sercach Ziarno Kłamstwa i to Kłamstwo  niezwykle skutecznie osłabia Naszą wiarę w istnienie Boga Ojca , którego Synem jest Jezus . Kłamstwo to doprowadza do zaćmienia . Kłamstwo kieruje Nasz wzrok w złą stronę. Dalsza część artykułu w rozwinięciu...

   

  Zapominamy o Jezusie mając na uwadze tylko i wyłącznie swoje sprawy . Skupieni jesteśmy wtedy przede wszystkim na  Naszym ,, Ja ‘’. Zdanie Jezusa nic dla Nas nie znaczy . Nasz egoizm Nam Go zasłania, odbiera. Nie potrafimy już podjąć z Nim rozmowy , zamykamy się w sobie , zamykamy się na Innych . Chcąc tylko brać dla siebie nic nie dając w zamian. Pan Bóg zsyła na Nas potop byśmy zdołali się obudzić z tego letargu . Jest  Mu na pewno nieprzyjemnie kiedy widzi Nasze niegodziwe słowa i uczynki , które powoli niszczą w Nas , to co piękne , to co pochodzi od Boga .

  Egoizm zatruwa Nasze serca zaczynamy wtedy gromadzić dobra materialne nie widząc darów Ducha Świętego . By je dostrzec potrzebujemy Jezusa , Mocy Jego Miłości . Jak otworzyć serca na tę Miłość by mogły się odnowić , odpowiedź jest na wyciągnięcie ręki : zbliżyć się do Jezusa  i dać Mu swoje serce wypełnione prawdziwym zaufaniem . Nikomu niepotrzebne pozory pozostawić za sobą i dać się prowadzić Jezusowej Miłości , która jest w stanie oczyścić Nasze serca z każdej słabości jakiej wcześniej podlegaliśmy ufając Kłamstwu , dając się zwodzić Demonom , których Panem jest sam Diabeł .

  Przemiana wewnętrzna człowieka , jego duchowa odnowa to nie jest droga prosta lecz wymagającą . Myślę ,że powinniśmy o tym pamiętać . Ufam ,że wśród Was znajdą się Tacy , którzy nie chcą pójść na łatwiznę , że to właśnie Oni wybiorą drogę ciągłej przemiany , która jest możliwa u boku samego Jezusa , Syna Bożego , którego Mocy ja codziennie doświadczam , którego błogosławię i kocham ponieważ otrzymałam z Jego ręki potężną pomoc i wsparcie .

  BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI

  Autor artykułu : Ula Pruś Nieprowice

  Poprawiony: poniedziałek, 02 marca 2015 11:16
   
  stat4u