• Wielki Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej (foto) PDF Drukuj Email
    piątek, 14 kwietnia 2017 10:01

Wielki Czwartek jest nazwany dniem Eucharystii i Kapłaństwa, bo te dwa sakramenty zostały ustanowione podczas Ostatniej Wieczerzy. Nie zapominajmy jednak o tym, że jest to również dzień miłości i służby. Za przykładem Chrystusa w katedrach i wielu kościołach parafialnych obmywa się dzisiaj nogi dwunastu mężczyznom. Eucharystia i Kapłaństwo nie mogą istnieć bez miłości.

Wszechmogący, wieczny Boże, obchodzimy pamiątkę najświętszej Wieczerzy, podczas której Twój Jednorodzony Syn, mając się wydać na śmierć, pozostawił Kościołowi nową wiekuistą Ofiarę i Ucztę swojej miłości; spraw, abyśmy z tak wielkiego misterium czerpali pełnię miłości i życia. Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Umiłowany w Chrystusie Panu Drogi Księże Proboszczu,

W tym szczególnym dniu ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa, składamy Księdzu Proboszczowi życzenia:

wszelkiego błogosławieństwa Bożego, światła Ducha Świętego, opieki Matki Bożej, wytrwałości w podążaniu obraną przez siebie drogą. Niech powołanie i sianie ziaren prawdy Bożej przyniesie Księdzu Proboszczowi wiele dobra, rodzi wiarę, nadzieję i miłość. Życzą parafianie. Szczęść Boże.

Poprawiony: piątek, 14 kwietnia 2017 10:08