.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Radujcie się zwsze w Panu, raz jeszcze powiadam: radujcie się ! Pan blisko jest PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 18 grudnia 2017 08:06

  Trzecia Niedziela adwentu to już radosne bezpośrednie przygotowanie na przyjście Pana, którego wigilię będziemy obchodzić za tydzień. Radość wyraża różowy kolor, który mogą mieć szaty liturgiczne. Św. Jan Chrzciciel zapowiada posłannictwo większego od siebie, Jego chrzest w Duchu Świętym. W pokorze uważa, że nie jest godzien pełnić wobec Niego służebnej czynności. Naśladujmy wiarę, pokorę i gorliwość Poprzednika Zbawiciela.

  Dzisiejszego dnia przed naszym kościołem odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy przygotowany przez społeczność Punktu Przedszkolnego i Szkoły Podstawowej w Chrobrzu we współpracy z Księdzem Proboszczem Waldemarem Krochmalem.

  Wszystkim parafianom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg kiermaszu, oraz nabywającym upominki składamy serdeczne Bóg zapłać, jednocześnie życząc Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.

   
  stat4u