.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Święto Świętego Szczepana Pierwszeego Męczennika. 26.XII.2017r. PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 27 grudnia 2017 09:25

  Bramy nieba otworzyły się przed Świętym Szczepanem, który został uwieńczony chwałą jako pierwszy z męczenników.

  W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia czcimy Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Oddał życie za Chrystusa jako Jego świadek. My też mamy świadczyć o Chrystusie na różne sposoby. Przez osobiste słowa i czyny, a także przez wspieranie dobrych dzieł. Dziś słuchamy Listu rektora KUL - u lub innej katolickiej uczelni (w metropolii krakowskiej - Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie) i składamy ofiary na katolickie uczelnie. Módlmy się, by jak najlepiej wypełniły swoje posłannictwo. Dziś również przeżywamy uroczyste posłania Kolędników Misyjnych.

  Dnia dzisiejszego podczas uroczystych Mszy Świętych nasz Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal tradycyjnie dokonał uroczystego poświecenia owsa, które parafianie hojnie rozsypywali. Poświęcony owies można było zabrać do domu. Bóg zapłać.

   
  stat4u