• Rzecznik Episkopatu: rok 2018 r. będzie poświęcony młodzieży, ojczyźnie i rodzinom PDF Drukuj Email
    poniedziałek, 01 stycznia 2018 08:29

Synod biskupów poświęcony młodzieży, obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, dalszy rozwój duszpasterstwa rodzin oraz modlitwa o rychłą beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego – to główne wyzwania Kościoła w Polsce w rozpoczynającym się 2018 roku – podkreśla rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Jak powiedział rzecznik Episkopatu, polskim biskupom zależy, by w nowym roku szczególny nacisk położyć na sprawy młodzieży w kontekście zwołanego przez papieża Franciszka Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który jest poświęcony młodzieży i rozeznawaniu powołania. Biskupi z całego świata, duszpasterze oraz młodzież spotkają się w Rzymie już w październiku.

Dalsza część artykułu pod adresem: http://episkopat.pl/rzecznik-episkopatu-rok-2018-r-bedzie-poswiecony-mlodziezy-ojczyznie-i-rodzinom/