• 22 kwietnia: 4 Niedziela Wielkanocy, Niedziela Dobrego Pasterza. PDF Drukuj Email
    poniedziałek, 23 kwietnia 2018 07:42
    Obchodzimy kolejny, już 55 Światowy Dzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

Zwycięski Pasterz prowadzi nas do niebieskich radości. Możemy podążać za Nim - pewną drogą, lub wytyczać własne ścieżki. Wolność daje prawo wyboru. Dzisiejszy świat kieruje się pragnieniem łatwego zysku, buduje codzienność na ulotnych wartościach. Wybierając Chrystusa, możemy ,mieć pewność, że życie nie przecieknie nam przez palce, lecz uchwycimy jego istotę. Celem człowieka jest oddanie chwały Bogu. Tylko to uczyni go szczęśliwym i poprowadzi do zbawienia.

W naszej parafii odbył się dzień seminaryjny którego gościem był Ks. Dr Władysław Sowa Rektor Senior WSD w Kielcach wraz z klerykiem IV roku WSD.

Gościom składamy serdeczne Bóg zapłać za przybycie do naszej parafii, skierowane do nas Słowo Boże i życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień. Szczęść Boże.

Poprawiony: wtorek, 24 kwietnia 2018 08:52