.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • 20 maja 2018 r. Zesłanie Ducha Świętego. PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 22 maja 2018 08:42
  Duch Pański napełnił okrąg ziemi, Ten, który ogarnia wszystko, zna każdą mowę. Alleluja.

  Dzisiejsza uroczystość jest dopełnieniem misterium paschalnego. Jako przybrane dzieci Boże otrzymujemy Ducha Świętego, który daje poznać Ojca, rozlewa w sercach miłość Bożą, jednoczy w wierze i dokonuje cudów, podobnie jak miało to miejsce w początkach Kościoła. Dzieje się to na miarę naszych pragnień. Im bardziej pragniemy, tym więcej otrzymujemy. A zatem pragniemy i wierzymy, a stanie się.

  Dnia dzisiejszego w naszym kościele podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 przeżywaliśmy rocznicę I Komunii Świętej dzieci z klasy IV naszej parafii. Uroczystą Mszę Święta odprawił i udzielił błogosławieństwa nasz Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal. Bóg zapłać.

  Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna, Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
  Poprawiony: środa, 23 maja 2018 12:08
   
  stat4u