.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. 31 maja 2018 r. PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 01 czerwca 2018 08:36
  Bóg karmi swój lud wyborną pszenicą i syci miodem z opoki.

  Dzisiejsza uroczystość kieruje nasze spojrzenia do Wieczernika. Pan Jezus daje Apostołom do spożywania swoje Ciało i Krew. Do dziś pamiątka ofiary krzyżowej uobecniana jest na wszystkich ołtarzach świata. Biorąc w niej udział, przyjmując Jezusa do serca, pozwalamy, by trwał w nas, czyli żył naszym życiem. Dzięki temu już teraz możemy zasmakować w życiu wiecznym. Na pełnię musimy poczekać, ale korzystajmy z darów, jakie Bóg ofiaruje nam dzisiaj.

  W naszej parafii Uroczysta Msza Święta i Procesja odbyła się w miejscowości Wola Chroberska. Uroczystości poprowadził nasz Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal.

  Ksiądz Proboszcz dziękuje serdecznie wszystkim uczestnikom uroczystości oraz mieszkańcom Woli Chroberskiej za przygotowanie miejscowości do przyjęcia tak ważnej uroczystości w której licznie udział wzięli parafianie i goście. Bóg zapłać. W przyszłym roku Boże Ciało odbędzie się w Chrobrzu.

  Poprawiony: wtorek, 05 czerwca 2018 12:30
   
  stat4u