.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Uroczystość Wniebowzięcia NMP. PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 28 sierpnia 2018 11:01
  Wielki znak ukazał się na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod Jej stopami, a na Jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu.

  Piętnastego sierpnia Kościół przypomina nam dogmat ogłoszony w 1950 roku przez papieża Piusa XII , wielkiego czciciela Matki Bożej. Chodzi o prawdę wiary katolickiej, "że Maryja, Niepokalana Matka Boga, dopełniwszy biegu ziemskiego życia , została z ciałem i duszą wzięta do chwały niebieskiej". Wniebowzięcie jest szczególnym darem Chrystusa Zmartwychwstałego dla Jego Matki. Czytania dzisiejszej uroczystości wiele nam mówią o chwale nieba oraz o uwielbieniu Maryi w tej chwale. Mówią ponadto o naszym powołaniu do zmartwychwstania i radości nieba.

  W naszym kościele to szczególny dzień  ku czci Wniebowziętej Najświętszej Maryi Panny patronki parafii. Gościem tej corocznej uroczystości był Ksiądz Adam Perz Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Uroczystą Sumę Odpustową koncelebrowali Ks. Kanclerz Adam Perz i Ks. Proboszcz Waldemar Krochmal.  Bóg zapłać.
   
  stat4u