.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dzień powszedni: 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Święto w Chrobrzu (foto) PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 10 maja 2011 14:17

  W niedzielę, 8 maja 2011 roku chroberska parafia obchodziła odpust z okazji święta patrona rolników – Św. Izydora. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ksiądz kanonik Tadeusz Szlachta z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Busku-Zdroju. We Mszy Świętej uczestniczyli parafianie i goście odwiedzający naszą parafię, a także poczty sztandarowe oraz druhowie z OSP Chroberz i OSP Nieprowice. Oprawę muzyczną zapewniła Kapela „Ponidzie”. Również panie z Gminnego Koła Gospodyń Wiejskich włączyły się w obchody święta. Przed Mszą Świętą program artystyczny zaprezentowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Chrobrzu - poświęcony Ojcu Świętemu błogosławionemu Janowi Pawłowi II. Zdjęcia w rozwinięciu...

  Zdjęcia: Anna Steckiewicz

   
  stat4u