.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Druga Niedziela Adwentu / 9 grudnia 2018 r. PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 10 grudnia 2018 10:50

  Ludu Boży oto Pan przyjdzie, by zbawić narody: Pan da posłyszeć swój głos pełen chwały i uraduje się wasze serce.

  Powtórne przyjście Pana jest bardziej pewne niż wszystko inne na ziemi. Będzie ono dopełnieniem dziejów zbawienia, które toczą się od początku istnienia świata. Ono ma nas doprowadzić do spełnienia naszego człowieczeństwa, które możliwe jest tylko w Bogu, w zjednoczeniu z Nim i przebóstwieniu naszej natury.

  W dniu dzisiejszym dobiegły końca Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii, które głosił O. Korneliusz Kłósek OFM z klasztoru w Pińczowie, któremu serdecznie podziękowaliśmy w czasie Mszy Świętej o godz. 12.00.

  Ojcze Rekolekcjonisto

  W imieniu całej społeczności parafialnej  pragnę z całego serca podziękować Ojcu za przeprowadzone rekolekcje. Był to czas, który przybliżył nas do Boga i pomógł zrozumieć sens adwentu i oczekiwania na przyjście Pana. Na pewno w każdym z nas zostało zasiane małe ziarnko, które będzie kiełkowało przez cały czas tego okresu liturgicznego i w przyszłości. Dziękujemy za troskę, pogodę ducha i każde dobro doświadczone od Ojca. Będziemy żyć nadzieją, że Pan Jezus przyjdzie jak najszybciej.

  Obiecujemy modlitwę i również o nią prosimy.

  Bóg zapłać! Szczęść Boże

  Ojciec Korneliusz dokonał uroczystego poświęcenia medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej. Dziś podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 powitaliśmy naszego Księdza Proboszcza Roberta Boreckiego.

  Drogi nasz Księże Proboszczu

  Jezus powiedział „Gdzie są dwaj, albo trzej zebrani w imię moje , tam jestem pośród nich”.

  Wierzymy w to i gromadzimy się dziś aby modlić się i uroczyście powitać posłanego do nas  Księdza Proboszcza Roberta Boreckiego.
  Będziemy trwać przy swoim pasterzu, bowiem bez opiekuna duchowego nie ma Kościoła, nie ma kto gromadzić, głosić, celebrować, udzielać sakramentów świętych, być z nami w chwilach radosnych, uroczystych, trudnych, a czasem bolesnych.

  Przybywasz do nas w czasie rozpoczynającym nowy rok liturgiczny, w czasie naszego adwentowego oczekiwania.

  Z nadzieją na nadchodzące święta Bożego Narodzenia wierzymy, że nasz Ksiądz Proboszcz poprowadzi drogą zbawienia swoich wiernych. Jak dobry pasterz będzie strzegł swoich owiec, przyprowadzał do owczarni Chrystusowej, troszczył się o każdego błądzącego, dbał aby każdy parafianin był przyjacielem Boga i na tej przyjaźni budował swoje codzienne życie.

  Życzę Ci nasz Pasterzu zdrowia i siły. Prosimy Matkę Boską Chroberską, aby otaczała Cię swoją opieką, a dobry Bóg był mocą w codziennym życiu i nadzieją w chwilach trudnych.

  Szczęść Boże.

  Po uroczystym błogosławieństwie nadszedł czas na spotkanie z niecodziennym gościem , którym był Święty Mikołaj, witający się uroczyście i rozdający słodycze. Na koniec zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie. Wszystkim uczestnikom, parafianom, gościom serdecznie dziękujemy za udział i okazane dobro. Bóg zapłać. Szczęść Boże.

  >> Galeria zdjęć <<

  Poprawiony: poniedziałek, 10 grudnia 2018 11:08
   
  stat4u