• Trzecia Niedziela Adwentu 16 grudnia 2018 r. PDF Drukuj Email
    poniedziałek, 17 grudnia 2018 09:07

Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powiadam: radujcie się! Pan jest blisko.

Dla ludzi niewierzących prawda o kresie czasu jest przygnębiającą nowiną. Nie taką jednak stanowi dla chrześcijan. Oczekujemy bowiem nowej ziemi i nowego nieba, pełnych sprawiedliwości i Bożej chwały. Kres czasu to dla nas nie koniec, ale ostateczne wypełnienie, dojście do celu, nowość, która zawsze pozostaje świeża, gdyż jest oglądaniem Bożego Oblicza w niekończącej się radości.

Dziś podczas Mszy św. o godzinie 12:00 oficjalnie powitaliśmy naszego nowego Księdza Proboszcza Roberta Boreckiego, który objął urząd naszej parafii decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego z dniem 02.12.2018 r. Uroczystego wprowadzenia dokonał Ksiądz Dziekan Jan Staworzyński Proboszcz Parafii Św. Jana Ap. i Ew. w Pińczowie,   odczytując akt mianowania Ks. Proboszcza Roberta Boreckiego i przekazując klucze do kościoła.

Następnie przedstawiciele społeczności parafialnej uroczyście powitali Księdza Roberta, życząc owocnej pracy i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.

Ksiądz Dziekan Jan Staworzyński w swoich życzeniach podkreślił rolę Księdza Proboszcza w budowaniu Kościoła, jako Wspólnoty Wierzących w drodze ziemskiego pielgrzymowania ku wieczności.

Ksiądz Proboszcz Robert Borecki składa serdeczne podziękowanie wszystkim obecnym Parafianom za udział w tej  uroczystości, życząc owocnej współpracy, pełnego zaangażowania, zrozumienia  i prosi o modlitwę. Bóg zapłać.

-------------------------------

Pani Dyrektor SP w Chrobrzu Gabriela Kłap wraz z rodzicami uczniów serdecznie dziękują Ks. Proboszczowi za umożliwienie organizacji kiermaszu przy kościele i wszystkim parafianom nabywającym upominki.

Dziękujemy.