.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi / Światowy dzień Pokoju / 01.01. 2019 r. PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 02 stycznia 2019 08:31
  Radość z Bożego Narodzenia, która rozciąga się na osiem dni, dziś w jakimś sensie osiąga swe apogeum. Na progu nowego roku staje przed nami Maryja ze swym Boskim Synem, ze względu na którego została obdarzona pełnią łaski. To z Nią wchodzimy w ten czas, który jest przed nami, bo Jej przewodnictwo zapewni szczęśliwą drogę i pewne dojście do celu - Ona bowiem zawsze wskazuje na Jezusa.
  Witaj, Święta Boża Rodzicielko, Ty wydałaś na świat Króla, który włada niebem i ziemią na wieki wieków.

  W dniu dzisiejszym w naszym kościele podczas każdej Mszy Świętej odbyła się uroczysta Adoracja w czasie której wspólnota zebranych modliła się pod przewodnictwem naszego Księdza Proboszcza Roberta Boreckiego dziękując za miniony rok 2018 i ważne wydarzenia naszej parafii w których bezpośrednio uczestniczyli nasi parafianie, w wymiarze sakramentalnym: Chrztu Świętego, Eucharystii, Bierzmowania, Małżeństwa, Namaszczenia Chorych oraz tych którzy odeszli do Pana na wieczność.

  Ksiądz Proboszcz składa wszystkim parafianom serdeczne życzenia zdrowia i Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień Nowego Roku 2019. Szczęść Boże. Bóg zapłać.
  (Przepraszamy za słabą jakość zdjęć)
  Poprawiony: środa, 02 stycznia 2019 08:39
   
  stat4u