.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Święto Trzech Króli PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 07 stycznia 2019 13:47

  Oto przyszedł Pan i Władca, a w Jego ręku królewska władza i moc, i rządy.

  Objawienie Pańskie należy do najstarszych świąt roku liturgicznego. Wspominamy pokłon trzech Mędrców - przedstawicieli pogan, uznających w Chrystusie wielkiego Króla. Łączymy się z Papieskim Dziełem Misyjnym Dzieci. Modlitwa dzieci i ich kontakty także przyczyniają się do głoszenia Dobrej Nowiny. Dzieło to również wpływa na ich rozwój jako świadomych Dzieci Bożych. Starajmy się wspierać tę inicjatywę.

  W naszym kościele po Mszy Świętej o godz. 12.00 uczniowie Szkoły Podstawowej w Chrobrzu zaprezentowały społeczności parafii Jasełka pt. "Nie można żyć bez światła."

  Ksiądz proboszcz Robert Borecki serdecznie podziękował: Dzieciom, Rodzicom, Dyrekcji, Nauczycielom za przygotowanie i zaprezentowanie w kościele tak pięknego przedstawienia i zaprosił do wspólnego zdjęcia. Bóg zapłać.
  Poprawiony: piątek, 11 stycznia 2019 11:04
   
  stat4u