.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dzień powszedni: 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Zaproszenie - Spotkanie Młodzieży Diecezji Kieleckiej Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 08 czerwca 2011 08:15

  W dniu 18 czerwca br. odbędzie się w Wiślicy IX Spotaknie Młodzieży Diecezji Kieleckiej pod hasłem "W komunii z Bogiem". Młodzież pod opieką duszpasterzy zgromadzi się w kościołach stacyjnych - Chotel Czerwony, Jaurków, Kocina i Strożyska - o godz. 13.00, skąd po zawiązaniu wspólnoty i konferencji przejdzie w pielgrzymce do Wiślicy. Na Błoniach Polskich Świętych i Błogosławionych zaprezentujemy treści związane z tematem Spotkania przez krótkie konferencje, dynamiki, świadectwa, pantomimy i tańce. Następnie młodzi udadzą się do Bazyliki Wiślickiej, gdzie odbędzie się nabożeństwo ku czci Madonny Łokietkowej, a po nim o godz. 19.30 Eucharystia pod przewodnictwem ks. Bpa Kazimierza Ryczana. Całość zakończy o godz. 21.00 kocert w wykonaniu Magdy Anioł. Więcej informacji w rozwinięciu...
  Elementem przygotowujący są spotkania, które młodzi powinni odbyć w parafiiach. Konspekty do nich znajdują się na http://www.spotkanie.wislica.org/ oraz http://www.kielcelive.pl/

  Zapisy grup będą według następującego porządku:

  Par. Strożyska – dekanaty: Kazimierza Wielka, Proszowice, Skalbmierz, Miechów, Skała, Wodzisław, Jędrzejów,  Słomniki.

  Par. Kocina – dekanaty: Kielce Południe, Kielce Północ, Kielce Śródmieście, Kielce Zachód, Masłów, Morawica, Wiślica, Zagnańsk.

  Par. Jurków – dekanaty: Bodzentyn, Daleszyce, Chmielnik, Nowy Korczyn, Stopnica, Piekoszów, Pińczów.

  Par. Chotel Czerwony – dekanaty: Chęciny, Lelów, Koniecpol, Łopuszno, Sędziszów, Szczekociny, Włoszczowa, Żarnowiec, Busko – Zdrój, Małogoszcz.

   
  stat4u