.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • 20.X.2019r. / 29 Niedziela Zwykła. / 87. Światowy Dzień Misyjny. PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 23 października 2019 07:36

  87. Światowy Dzień Misyjny obchodzony w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym zobowiązuje nas niejako nie tylko do myślenia o misjach, ale także o podjęciu konkretnego działania, aby włączyć się w to wielkie dzieło całej wspólnoty Kościoła. Niech udział w dzisiejszej liturgii wzmocni w nas poczucie przynależności do tej wspólnoty i pragnienie dzielenia się tym bogactwem łaski, które nieustannie otrzymujemy. Nie musimy od razu wyjeżdżać na misje, aby w swoim środowisku, wśród swoich krewnych, znajomych i kolegów z pracy dawać świadectwo o wielkiej miłości Boga do każdego człowieka.

  W naszej parafii odpust ku czci Świętego Jana Kantego.

  W tym uroczystym dniu dla naszej parafii gościliśmy Księdza Prefekta Parafii Miłosierdzia Bożego w Pińczowie Józefa Cichonia, który wraz z naszym Księdzem Proboszczem Robertem Boreckim uroczyście koncelebrował Msze Święte, wygłosił okolicznościową homilię i poprowadził procesję wokół kościoła. Swoją obecnością również uświęcił ten dzień Ksiądz Dziekan Jan Staworzyński.

  W dniu odpustu parafialnego wierni po każdej Mszy Świętej ucałowali relikwie Świętego Jana Kantego.

  Parafianie w tym szczególnym dniu licznie uczestniczyli w liturgii Mszy Świętej,  szczególnie  o godz. 12.00 która zakończyła się uroczystą procesją. Dziękujemy serdecznie Księdzu Proboszczowi Robertowi Boreckiemu za przygotowanie tego szczególnego dnia i prawdziwą ucztę duchową z patronem Janem Kantym. Bóg zapłać.

  Ksiądz Proboszcz Robert Borecki składa serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom, gościom, strażakom OSP Chroberz i Nieprowice, harcerzom, paniom kół gospodyń z Chrobrza i Nieprowic, ministrantom, dzieciom za modlitwę, obecność życząc owoców czerpanych z wiary i świętości. Szczęść Boże.

  Galeria zdjęć [Zobacz]

   
  stat4u