.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • 01.11.2019 r. - Uroczystość Wszystkich Świętych. PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 03 listopada 2019 19:21
  Radujmy się wszyscy w Panu, obchodząc uroczystość ku czci Wszystkich Świętych. Z ich uroczystości radują się Aniołowie i wychwalają Syna Bożego.

  Święci nie mieli łatwego życia, lecz ponad wszystko umiłowali Boga i odbierają chwałę w niebie. Radujmy się w Panu, ponieważ obdarza nas nadzieją, że kiedyś dołączymy do wspólnoty zbawionych. Podczas Mszy Świętej wyznajemy wiarę w "obcowanie świętych", którzy służą nam pomocą w dążeniu do osiągnięcia pełni miłości. Skoro w jednej uroczystości czcimy zasługi wszystkich świętych, niech dziękczynienie Bogu za potężnych orędowników będzie eksplozją radości.

  Uroczystą Mszę Świętą Świętą na cmentarzu parafialnym odprawił nasz Ksiądz Proboszcz Robert Borecki. Składa serdeczne dziękuje obecnym ministrantom za pomoc i wszystkim gościom i parafianom za wspólną modlitwą w tym uroczystym dniu. Bóg zapłać.
  Poprawiony: niedziela, 03 listopada 2019 19:29
   
  stat4u