.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • 70 lat ZSCKR w Chrobrzu PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 11 listopada 2019 15:36

  W dniu 08.11.2019r. na terenie naszej parafii swoją 70 rocznicę istnienia obchodził Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Bolesława Chrobrego w Chrobrzu.

  Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w naszym parafialnym kościele w Chrobrzu pod przewodnictwem Ekscelencji Księdza Biskupa Andrzeja Kalety. Mszę święta wraz z Księdzem Biskupem koncelebrowali: Ks. Proboszcz Robert Borecki Nauczyciel Religii ZSCKR w latach 2018 - 2019, Ks. Dziekan Dekanatu Chmielnickiego Waldemar Krochmal były Ks. Proboszcz Parafii w Chrobrzu i Nauczyciel Religii ZSCKR w latach 2010 - 2018, Ks. Proboszcz Parafii Szaniec Marek Tazbir były Ksiądz Prefekt Parafii w Chrobrzu i Nauczyciel Religii ZSCKR w latach 1993 - 1997.

   

  Ekscelencjo Księże Biskupie

  Jesteśmy zaszczyceni i szczęśliwi z obecności Księdza na tym uroczystym Eucharystycznym spotkaniu w naszym pięknym i bogatym w historię kościele.

  Życie składa się z dni zwyczajnych, szarych, wypełnionych obowiązkami i z dni uroczystych, odświętnych, radosnych, które zapadają w nasze serca i umysły.

  Dziś taki szczególny dzień w życiu naszej społeczności: 70 lecie istnienia Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu. Z tej okazji gromadzimy się w naszym centrum liturgicznym i duchowym, aby pod przewodnictwem tak dostojnego gościa Ks. Bp-a Andrzeja Kalety z udziałem naszego Ks. Proboszcza Roberta Boreckiego i zaproszonych księży rozpocząć spotkanie z naszym największym przyjacielem Panem Jezusem w czasie Mszy Świętej.

  Będziemy wyrażać wdzięczność Opatrzności Bożej i modlić się prosząc o błogosławieństwo z racji 70- lat pracy i nauki: nauczycielom, wychowawcom, katechetom, uczniom i wszystkim pracownikom.

  Polecajmy opiece Matce Bożej Wniebowziętej całą społeczność szkolną śpiewając pieśń"My chcemy Boga w książce,w szkole, w godzinach wytchnień w pracy dniach."
  Czcigodny Księże Biskupie serdecznie dziękujemy za uroczyste celebrowanie w naszym kościele Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

  Życzymy, Księdzu Biskupowi,aby Dobry Bóg obdarzał zdrowiem, aby Matka Boża otaczała swoja opieką jako Dobrego Pasterza, który strzeże z wielką miłością swoich owiec w tej pięknej pasterskiej posłudze. Bóg zapłać. Szczęść Boże.

  Autor: Waldemar Kucięba

  Poprawiony: czwartek, 12 grudnia 2019 13:06
   
  stat4u