• Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 08.12.2019 r. PDF Drukuj Email
    poniedziałek, 09 grudnia 2019 14:13
    Ogromnie się weselę w Panu, dusza moja raduje się w Bogu moim, bo mnie przyodział w szaty zbawienia i okrył mnie płaszczem sprawiedliwości, jak oblubienicę strojną w swe klejnoty.
    Choć dogmat o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny został ogłoszony trochę ponad sto lat temu (1854 r.), to jednak sama uroczystość Niepokalanego Poczęcia jest wyrazem przekonania, które wierzący w Chrystusa żywili już od starożytności . Bóg w przedziwny sposób zachował Maryję od grzechu pierworodnego. W Niej objawia się już zwycięstwo Chrystusa zmartwychwstałego nad grzechem i śmiercią.
    W dniu dzisiejszym w naszej parafii dobiegają końca Rekolekcje Adwentowe które głosił Ojciec Bolesław Opaliński OFM Bernardyni, obecnie posługujący w klasztorze w Krakowie.
    W czasie Mszy Świętej o godz. 10.00 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej otrzymały medaliki które zostały poświęcone i wręczone przez rodziców.

Małżeństwa odnowiły przyrzeczenia zawarte podczas Sakramentu Małżeństwa.

Przedstawiciele parafii podziękowali Ojcu rekolekcjoniście za obecność, wspólną modlitwę i nauki rekolekcyjne.

Drogi Ojcze Rekolekcjonisto !

W imieniu naszej Wspólnoty Parafialnej, dziękuję Ojcu za wygłoszone podczas rekolekcji adwentowych nauki. W dzisiejszy szybkim świeci otrzymaliśmy moment wyciszenia i refleksji. Dziękujemy za ten szczególny czas w którym mogliśmy na nowo otworzyć serca na miłość Pana.Życzymy Ojcu rekolekcjoniście obfitych darów , łask płynących z tajemnicy Bożej Miłości objawionej w ciszy Nocy Betlejemskiej, oraz wiele pokoju i spokoju, błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku. Matka Boża Chroberska niech błogosławi Ojcu na każdy dzień. Bóg zapłać. Szczęść Boże.
    Waldemar Kucięba
    Poprawiony: poniedziałek, 09 grudnia 2019 14:31