.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dzień powszedni: 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Pierwsza Komunia Święta (foto) PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 09 czerwca 2011 06:32

  Niezwykle podniosły i ... międzynarodowy charakter miała uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii, a to za sprawą m.in. dziewczynki o melodyjnym imieniu Elodie, która do Chrobrza przyjechała prosto z Paryża, aby właśnie w naszym kościele przyjąć Pana Jezusa do swojego serca. W tym dniu świątynia parafialna tonęła w białych kwiatach, a ekspozycja ze zdjęciami dzieci przystępujących do pierwszej komunii, wskazywała na wyjątkowość tej chwili. Mszę Świętą koncelebrowaną odprawili ksiądz proboszcz Waldemar Krochmal oraz ksiądz wikary Waldemar Tłomak. Na uroczystą Mszę Świętą zaproszono dyrektorki ze szkół do których uczęszczają na co dzień dzieci pierwszokomunijne. Więcej informacji oraz zdjęcia w rozwinięciu...
  Dzieci zostały przygotowane do tej uroczystości przez katechetów Ewę Kozłowską (SP Złota) i Waldemara Kuciębę (SP Chroberz).

   
  stat4u