.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dzień powszedni: 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Projekt plebani (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 12 lipca 2011 07:39

  Rok 2010 dla parafii Chroberz był rokiem niezwykle trudnym. Najpierw pożar, w którym doszczętnie spłonęła plebania, a kilka tygodni później zmarł wieloletni proboszcz, ksiądz kanonik Stefan Matus. Wydarzenia te to prawdziwy okres próby dla ludzi związanych z parafią, a także dla księży którym przyszło tutaj pełnić swoją posługę. W niedługim czasie po pożarze rozpoczęto planowanie odbudowy budynku plebani. Przed nowym proboszczem, księdzem Waldemarem Krochmalem, księdzem wikarym Waldemarem Tłomakiem oraz parafianami stanęło trudne zadanie zebrania funduszy oraz dopełnienia wszelkich formalności dotyczących budowy. Jednak przy zaangażowaniu wszystkich na pewno uda się zrealizować wyznaczony cel. W rozwinięciu prezentujemy projekt elewacji nowego budynku plebani...


  Widok od strony południowej


  Widok od strony północnej


  Widok od strony wschodniej


  Widok od strony zachodniej

   

   

   
  stat4u