.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dzień powszedni: 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Pielgrzymi zatrzymają się w naszej parafii Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 07 sierpnia 2011 07:21

  Już po raz 34 naszą parafię nawiedzą pątnicy Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki Na Jasną Górę, którzy przystanek w Chrobrzu zaplanowali na 8-9 sierpnia. Najliczniejsze grupy będą nocowały jak co roku w Chrobrzu, Wojsławicach, Rudawie i Nieprowicach. Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest motto „We wspólnocie z Bogiem", z którym na ustach wyruszyło prawie 2 tysiące pielgrzymów. Piechurzy mają do pokonania 300 km i jest to jedna z najdłuższych tras pątników zmierzających do Częstochowy. Rzeszowska pielgrzymka to bardzo dobrze przygotowane przedsięwzięcie. Funkcjonuje specjalna strona internetowa www.jacek.rzeszow.pl/pielgrzymka , na której pojawiają się każdego dnia zdjęcia, można również śledzić położenie pielgrzymki na mapie dzięki GPS-owi. Katolickie Radio Rzeszów „VIA” nadaje audycje z trasy pielgrzymki. Zwracamy się z apelem do naszych parafian o gościnę dla strudzonych pielgrzymów. Więcej w rozwinięciu...

   
  stat4u