.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Wyruszyła wyjątkowa pielgrzymka. Pątnicy dotrą do Chrobrza PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 04 sierpnia 2020 20:40

  W strugach deszczu rozpoczęła się dzisiaj 43. Rzeszowska Pielgrzymka Na Jasną Górę, której uczestnicy od kilkudziesięciu lat nocują m.in. w miejscowościach parafii Chroberz. W tym roku jest ona wyjątkowa, ponieważ po spotkaniu kierownictwa pielgrzymki podjęto decyzję, że w związku z pandemią koronawirusa, w ramach podtrzymania ciągłości pielgrzymki na szlak wyruszyli tylko i wyłącznie wyznaczeni kapłani. Niosą oni na Jasną Górę intencje parafian. Przejdą pątniczy szlak w ciszy, z modlitwą i z krzyżem w ręku.

  Dziś pątnicy dotarli zgodnie z planem do Zalewu w Kamionce w powiecie ropczycko – sędziszowskim. W Chrobrzu spodziewani są 8 sierpnia.

  Pątnicy codziennie będą pokonywać ok. 30 km. W pierwszym dniu pielgrzymki przez cały dzień będzie szło 6 księży. Dwóch z nich będzie szło przez wszystkie dni, pozostali będą się wymieniać na zasadzie sztafety (każdego dnia będzie szło od 2 do 10 księży).

  W czwartek, 13 sierpnia, w dziesiątym dniu pielgrzymowania, po przejściu 276 km, pątnicy przybędą na Jasną Górę. Msza św. kończąca pielgrzymkę odbędzie się na szczycie klasztornych wałów o godz. 11.30. – informuje Diecezja Rzeszowska.

  >Autor: pb, www.chroberz.info

   
  stat4u