.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dzień powszedni: 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Wybór Jana Pawła II to wydarzenie raz na tysiąc lat PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 16 października 2020 13:45

  Wybór Karola Wojtyły na papieża to wydarzenie, które ma miejsce raz na tysiąc lat dla chrześcijańskiego Narodu, Polaków, i być może nigdy już się nie powtórzy tego rodzaju sytuacja – powiedział przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki w rozmowie z Biurem Prasowym KEP.

  „Miałem szczęście, że mogłem znaleźć się wtedy razem z innymi Polakami na Placu Świętego Piotra i być świadkiem tego wyjątkowego, historycznego momentu, gdy padło nazwisko Karola Wojtyły. Oprócz normalnego wzruszenia, jakie towarzyszy takim momentom, pierwsza myśl, jaka przyszła mi do głowy, brzmiała: wydarza się coś, co ma miejsce raz na tysiąc lat dla chrześcijańskiego Narodu, Polaków, i być może nigdy już się nie powtórzy tego rodzaju sytuacja” – powiedział przewodniczący Episkopatu.

  Abp Gądecki przyznał, że myśląc o nowym papieżu, zastanawiał się nad tym, „jak da sobie radę z całą tą machiną watykańską”. „Wydawało się wtedy, że nie ma on takiego przygotowania do przewodzenia Kościołem jak wielu zachodnich kardynałów, ale okazało się, że papież – odsuwając na drugi plan całą administrację Kościoła i poświęcając się głównemu zadaniu papieskiemu czyli nauczaniu – świetnie sobie poradził” – stwierdził.

  Przewodniczący Episkopatu podkreślił, że to co się rozpoczęło wraz z wyborem Karola Wojtyły na papieża, rozwinęło się w przepiękny program, którego zasadniczym tematem był człowiek. „+Człowiek jest drogą Kościoła+. I to począwszy już od pierwszej encykliki papieża, która rozpoczęła się od tych znamiennych słów Redemptor hominis. Podczas gdy w określeniu Redemptor mundi czy Redemptor genesis humani podkreśla się zazwyczaj uniwersalizm odkupieńczego dzieła Chrystusa, to papież właśnie mówi o Odkupicielu człowieka, gdyż każdy człowiek jest drogą Kościoła. I to właśnie podniosło ten pontyfikat na niebywale wysoki poziom” – zaznaczył.

  „Ojciec Święty miał duże szczęście i towarzyszenie Ducha Świętego w tym sensie, że dobrał sobie bardzo silnych kardynałów, którzy prowadzili pracę bezpośrednią, którą on moderował i programował” – powiedział przewodniczący Episkopatu.

  Cały wywiad z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisławem Gądeckim dla Biura Prasowego KEP ukaże się 22 października, we wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II.

  źródło: Biuro Prasowe KEP

   
  stat4u