.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dzień powszedni: 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Bp Marian Florczyk o Święcie Trzech Króli: Jezus, jako Światło, ukazał się narodom pogańskim PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 06 stycznia 2021 22:35

  W środę obchodziliśmy będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji zwaną Świętem Trzech Króli. O tym dniu mówił biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Marian Florczyk w programie „Prawdę Mówiąc” Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

  – To jedno z najstarszych świąt obchodzonych w Kościele, bo na Wschodzie świętowanoje już w trzecim wieku, zaś na Zachodzie – ponad sto lat później. Jest związane z dniem światła, który celebrowano już w trzecim wieku przed Chrystusem. Wówczas słońce się jakby zatrzymuje i unosi w górę. Kalendarz chrześcijański przyjął ten dzień jako Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jezus, jako światło, ukazuje się narodom pogańskim – tłumaczył biskup Marian Florczyk.

  Jutro w Święto Trzech Króli na naszej stronie em.kielce.pl o godz. 13.00 będzie transmisja VIDEO Mszy św. i kolędowanie z Trzema Królami. Przewodniczy bp Marian Florczyk.

  >> Posłuchaj całej audycji

   
  stat4u