• Biskup mianował nowych kanoników PDF Drukuj Email
    czwartek, 01 kwietnia 2021 15:48

W Wielki Czwartek, 1 kwietnia 2021 r., po Mszy Świętej Krzyżma, Biskup Kielecki Jan Piotrowski mianował nowych kanoników. Kanonikiem honorowym Kieleckiej Kapituły Katedralnej został ksiądz Waldemar Tłomak, który pracował w parafii Chroberz jako wikariusz w latach 2008 – 2012 oraz jako ksiądz katecheta w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu.

Był w naszej parafii kiedy dotknęła ją tragedia pożaru plebanii oraz pracował w trudnym okresie po niespodziewanej śmierci proboszcza księdza Stefana Matusa. Obecnie ksiądz Waldemar pełni funkcję proboszcza w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Cierchach (gmina Mniów, koło Kielc).

ks. Waldemar Tłomak