.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dzień powszedni: 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Bp Milewski: Polsko, co robisz ze swoim papieżem? PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 21 listopada 2022 09:29

  „Niech nie ogarnie nas „grzech niepamięci” o tym, co św. Jan Paweł II zrobił dla dobra swej Ojczyzny i całego świata” – mówił bp Mirosław Milewski.

  „Trudno pojąć, że dziś papież Jan Paweł II jest obiektem zmasowanej krytyki. Podważa się dzieło jego długiego i owocnego życia, deprecjonuje nauczanie, przypisuje czyny nigdy nie popełnione. Katolicka Polsko, co robisz za swoim papieżem? On sam nie może się już bronić, nie może wyjaśnić czy wytłumaczyć, dlatego rzucane oskarżenia funkcjonują w przestrzeni publicznej i często bezkrytycznie są przyjmowane. Pokolenie JP II nie możemy przyjmować za prawdę wszystkiego, co przeczyta się w Internecie czy usłyszy w telewizji” – akcentuje biskup.

  Bp Milewski powiedział, że papież Polak mierzył się ze złem w życiu Kościoła, wzywał do radykalnego rachunku sumienia, mówił o grzechach ludzi Kościoła, przeprosił Boga za przemoc religijną i antysemityzm, stanowczo występował przeciwko wykorzystywaniu małoletnich, a w odniesieniu do nadużyć głosił „zero tolerancji”. Wprowadził radykalne i obowiązujące w całym Kościele normy rozliczania przestępstw na tym tle.

  „To on rozpoczął niezwykle ważny i kontynuowany do dziś proces oczyszczenia Kościoła. Starajmy się, by nie ogarnął nas „grzech niepamięci” o tym, co św. Jan Paweł II, papież, pielgrzym, świadek i prorok, zrobił dla dobra swej Ojczyzny i całego świata” – poprosił bp Milewski.

  za: KAI

   
  stat4u