.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dzień powszedni: 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Nowy dziekan dekanatu pińczowskiego PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 31 marca 2023 07:22

  Ksiądz Stanisław Kudełka, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego na Grodzisku w Pińczowie został nowym dziekanem dekanatu pińczowskiego. Zastąpił ks. Jana Staworzyńskiego, proboszcza parafii pod wezwaniem Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie, który tę posługę pełnił 10 lat.

  ks Kudełka

  Ksiądz Stanisław Kudełka dekretem biskupa ordynariusza Jana Piotrowskiego został zatwierdzony na pięcioletnią kadencję. Może być ona przedłużona przez biskupa na kolejne 5 lat. Duchowny pod swoją opieką będzie miał 10 parafii: 3 w Pińczowie oraz parafie w Bogucicach, Chrobrzu, Górach Pińczowskich, Michałowie, Wrocieryżu, Kijach i w Gartatowicach. Dodaje, że ma świadomość wielu obowiązków, jakie go czekają. Liczy jednak na Bożą pomoc i współpracę pozostałych księży.

  Ksiądz Stanisław Kudełka ma 70 lat. Urodził się w 1953 roku. Pochodzi ze Skowronna Górnego w gminie Pińczów. Po maturze w 1974 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. W 1980 roku został wyświęcony na kapłana. Pracował jako wikariusz w kilku parafiach, a następnie w 1990 roku ks. biskup mianował go proboszczem w Pińczowie do tworzenia nowej wówczas parafii Miłosierdzia Bożego na os. Grodzisko w Pińczowie.

  /Na podstawie Radio Kielce/

   
  stat4u