• Czas Adwentu dobrze rozumiany (foto) PDF Drukuj Email
    niedziela, 04 grudnia 2011 11:47

" Ledwo minął 1 listopada i Dzień Wszystkich Świętych a już w sklepach pojawiać się zaczęły ozdoby świąteczne. Supermarkety prześcigają się w świątecznych dekoracjach i promocjach, wszystko po to, abyśmy zostawiali tam jak najwięcej swoich pieniędzy. Boże Narodzenie stało się czystą komercją i wszystkim zaczyna się kojarzyć z zakupami, prezentami, sprzątaniem do upadłego i ogromną ilością kupowanego jedzenia. W rozwinięciu newsa zamieszczamy szczegółowy program Rekolekcji Adwentowych, które 2 grudnia rozpoczęły się w naszej parafii. Rekolekcje prowadzi ksiądz Dariusz Gącik. Plan rekolekcji w rozwinięciu...

A przecież jest to czas oczekiwania, radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Musimy uświadomić sobie, że grudniowe święta to Boże Narodzenie, jak wskazuje nazwa - świętujemy narodziny Boga.

W niedzielę rozpoczął się Adwent – czekając na przyjście Pana Jezusa przygotujmy nie tylko swój dom i prezenty dla najbliższych ale przede wszystkim swoje serca.

Pięknym polskim zwyczajem są roraty, nazwa pochodzi od pieśni na wejście „Rorate caeli desuper” – „Spuśćcie rosę niebiosa”, są to słowa modlitwy proroka Izajasza, błagającego o rychłe przyjście Zbawiciela.

Codziennie w naszym kościele uczestniczymy w mszy świętej roratniej o godzinie 17, dzieci przynoszą ze sobą ozdobne lampiony, które zapalone zanoszą do swoich domów.

piątek 2.12

g 8 00 Msza św z nauką ogólną
    16 00 Msza św z nauką dla dzieci - Roraty
    18 00 Msza św z nauką ogólną