.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dzień powszedni: 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Trzeci odpust już w piątek PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 19 października 2023 07:45

  Portret Jana KantegoW najbliższy piątek (20.10) parafia Chroberz będzie świętowała wspomnienie liturgiczne św. Jana Kantego, którego relikwie znajdują się w naszej świątyni. W dniu tego prezbitera, ustanowiono w Chrobrzu jeden z odpustów parafialnych (przypomnijmy pozostałe 15 sierpnia i 10 maja - św. Izydora).

  Dobudowana do budynku kościoła,w XVII wieku, kaplica otrzymała patronat świętego Jana Kantego. W 1724 roku proboszczem chroberskiej parafii został ksiądz Stanisław Kurzenicki, który swoją funkcję sprawował do 1737 roku. To za jego probostwa, poprzez biskupa krakowskiego Albina Dunajewskiego, do Chrobrza trafiły relikwie św. Jana z Kęt. Relikwie pieczołowicie przechowywane są w naszej świątyni do dnia dzisiejszego.

   

  W piątek, w dniu odpustu świętego, Msze Święte tak jak w niedzielę o godz. 8:00, 10:00 i 12:00.

  Jako ciekawostkę dodajmy, że w okresie międzywojennym odpust ku czci św. Jana z Kęt obchodzono 29 sierpnia.

  Poprawiony: czwartek, 19 października 2023 07:58
   
  stat4u