• Wielki Post PDF Drukuj Email
    sobota, 18 lutego 2012 16:21

Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w tym dniu o godzinie …9.00 i 17.00
    Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani.

Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.

W piątek o godzinie 17.00 odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim Msza Święta. Czcicieli Chrystusa Ukrzyżowanego zapraszam.

Przyszła niedziela będzie pierwszą Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godzinie 12.00 Gorzkie Żale i tak będzie przez cały Wielki Post. Kazania pasyjne głosić będzie w tym roku ksiądz Wikariusz Waldemar.

Nasze doroczne rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy w tym roku 2-3-4 marca b.r.-głosił je będzie ks. dr Michał Kozak MIC