.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Medyczna analiza Męki Pańskiej Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 28 marca 2012 16:17

  W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego”, który ukaże się z datą 1 kwietnia (numer  13) będziemy mogli przeczytać ciekawy artykuł związany z nadchodzącym Wielkim Tygodniem, a dokładnie z Męką Pańską. Jest to wywiad księdza Jaklewicza z kardiologiem, profesorem Władysławem Sinkiewiczem, którego tematem przewodnim jest medyczny aspekt śmierci Jezusa na krzyżu.

  Profesor Sinkiewicz jest autorem jedynej w polskiej literaturze medycznej analizy cierpień i przyczyn zgonu Jezusa. Śmierć na krzyżu uchodziła w starożytności za jedną z najbardziej przerażających tortur, głównie dlatego, że była agonią w potwornym bólu rozciągniętą w czasie. Więcej informacji w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  Nabożeństwa i zwyczaje wielkopostne Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 22 marca 2012 10:47

  Zapraszamy do lektury niezwykle ciekawego materiału autorstwa księdza Zenona Mońki, który przybliża nam zwyczaje wielkopostne oraz nabożeństwa związane z tym okresem. Dowiemy się kiedy i dlaczego powstało nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które z nabożeństw wielkopostnych jest rdzennie polskie? Dlaczego w Wielkim Poście od piątej niedzieli zasłania się krzyże i obrazy? To wszystko w artykule, który znajdziecie po kliknięciu w zakładkę „Więcej”.

  Więcej…
   
  Wspomnienie św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 19 marca 2012 10:14

  Dzisiaj wspominamy Św. Józefa, oblubienica Najświętszej Maryi Panny. Był opiekunem i wychowawcą Jezusa Chrystusa. Od 1947 roku jest opiekunem Kościoła. Opiekun rodzin, małżeństw, robotników, rzemieślników oraz dzieci i młodzieży. W Kościele Katolickim cały marzec jest poświęcony świętemu Józefowi, a dniem tygodnia, w którym się go wspomina jest środa.

   
  Zakończenie Rekolekcji Wielkopostnych (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 06 marca 2012 16:08

  Przez trzy dni w parafii Chroberz przeżywaliśmy Rekolekcje Wielkopostne, które prowadził ks. dr Michał Kozak MIC. Godziny spotkań były tak dopasowane aby każdy z naszych parafian mógł wziąć w nich udział. Oprócz Mszy Świętych z nauką ogólną, w godzinach dopołudniowych odbywały się Msze Święte z naukami dla uczniów szkół podstawowych oraz dla uczniów z miejscowego Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Natomiast w godzinach późno popołudniowych swoje spotkania miała młodzież przystępująca do sakramentu Bierzmowania. W drugi dzień rekolekcji można było skorzystać ze spowiedzi. 

  Na zakończenie młodzież oraz parafianie, a także proboszcz naszej parafii ksiądz Waldemar Krochmal oraz wikariusz ksiądz Waldemar Tłomak podziękowali księdzu Michałowi za trud głoszenia rekolekcji, życząc obfitości łask Bożych w pracy duszpasterskiej. Oprócz życzeń na ręce księdza wręczono piękny bukiet kwiatów. Więcej informacji oraz zdjęcia w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  Rekolekcje A.D. 2012 Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 27 lutego 2012 09:50

  2 marca w naszej parafii rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne. Prowadził je będzie ks. dr Michał Kozak MIC.

  PIĄTEK -2 marca
  8.00-Msza św. - Nauka Ogólna(dorośli) 
  10.00-Msza św.- Szkoła Podstawowa- 
  12.00- Msza św.- Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego-
  17.00- Msza św- Nauka Ogólna- 
  Godz. 18.00 -Droga Krzyżowa
  Msza św. -Młodzież oraz Kandydaci do s. Bierzmowania

  = = = = = = = = = = = = = = = = = == = == = = = = = = = ==

  SOBOTA- 3 marca-SAKRAMENT POKUTY I POJEDNANIA

  9.00- Msza św. - Nauka Ogólna-
  11.30-Spowiedź Dzieci
  12.00-Msza św. dla dzieci-
  15.00- Msza św. Nauka Ogólna-
  15.30-Spowiedź
  16.00-- Msza św. Młodzież oraz Kandydaci do s. Bierzmowania-

  = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

  NIEDZIELA- 4 MARCA –II Ndz W.P.

  7.30- Godzinki o Niepokalanym poczęciu NMP
  8.00- Msza św. - Nauka Ogólna-dorośli 
  10.00- Msza św. - Nauka Ogólna-oraz Młodzież i Kandydaci do s. Bierzmowania-
  12.00- Msza św. dla dzieci
  GORZKIE ŻALE –kazanie pasyjne

   

   

   
  Wielki Post Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  sobota, 18 lutego 2012 16:21

  Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w tym dniu o godzinie …9.00 i 17.00
  Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani.

  Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.

  W piątek o godzinie 17.00 odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim Msza Święta. Czcicieli Chrystusa Ukrzyżowanego zapraszam.

  Przyszła niedziela będzie pierwszą Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godzinie 12.00 Gorzkie Żale i tak będzie przez cały Wielki Post. Kazania pasyjne głosić będzie w tym roku ksiądz Wikariusz Waldemar.

  Nasze doroczne rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy w tym roku 2-3-4 marca b.r.-głosił je będzie ks. dr Michał Kozak MIC

   
  << pierwsza < poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 następna > ostatnia >>

  Strona 86 z 93
  stat4u